Kryptowaluty mogą zniszczyć bazę podatkową - mówi szef rosyjskiej skarbówki | Wiadomości | CrypS.

Kryptowaluty mogą zniszczyć bazę podatkową – mówi szef rosyjskiej skarbówki

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
rosja kryptowaluty

Rosyjska Federalna Służba Podatkowa (FTS) aktywnie monitoruje rynek kryptowalut, aby zapobiec uchylaniu się od opodatkowania. Tak twierdzi jej szef Daniil Egorov.

Egorov w poniedziałkowym wywiadzie z lokalną publikacją RBC stwierdził, że kryptowaluty mogą potencjalnie “zniszczyć” rosyjską bazę podatkową.

Mimo to, według urzędnika krypto transakcje są nadal identyfikowalne i powinny być zgłaszane. Dodał on też, że FTS jest gotowy do wdrożenia zautomatyzowanych systemów śledzenia w celu przetwarzania dużych ilości danych.

Kiedy wchodzisz w przestrzeń cyfrową, nadal pozostawiasz gdzieś ślad. I jest kwestią czasu, kiedy ten ślad zostanie zidentyfikowany.

Egorob zauważył również, że FTS wymyśla teraz sposoby reagowania na uchylanie się od opodatkowania kryptowalut. Organ stara się bowiem ograniczyć taką działalność, a nie tylko ją zidentyfikować.

Chcielibyśmy znaleźć rozwiązania, które zamykają problem jako zjawisko, a nie tylko identyfikują działania konkretnego gracza.

W zeszłym tygodniu Bank Rosji zaproponował wprowadzenie odpowiedzialności karnej za “nielegalny obrót cyfrowymi aktywami finansowymi”. Był to cel kraju w zakresie rynków finansowych na rok 2022 oraz na lata 2023-2024. W ramach propozycji, bank centralny chce wprowadzić procedurę opodatkowania kryptowalut.

Rosyjska Duma Państwowa zatwierdziła projekt ustawy o opodatkowaniu kryptowalut w pierwszym czytaniu w lutym 2021 r. Wymaga on od mieszkańców zgłaszania transakcji na kwotę powyżej 7 800 USD rocznie.  Aby przejść do drugiego czytania, ustawodawcy w połowie października postanowili przydzielić specjalną komisję –  Komitet Dumy Państwowej ds. Budżetu i podatków.

rosja kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.