Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 22.02.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 22.02.21]

Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 22.02.2021
  • Legia Warszawa wydaje swój fan token

LEG, czyli tzw. token kibica od Legii Warszawa zostanie uruchomiony na Chiliz wraz z Socios w nadchodzących miesiącach i zapewni kibicom prawa głosu w różnych decyzjach klubowych. Posiadacze tokenów będą również uprawnieni do wzięcia udziału w ekskluzywnych grach, konkursach i doświadczeniach VIP. Podaż żetonów fanów LEG zostanie ograniczona do 5 milionów. Dariusz Mioduski będący prezesem Legii Warszawa, wydawał się optymistycznie nastawiony do interakcji z nową technologią tokenizacji.

  • Skok XRP o 25% w ciągu 25 minut

Cena XRP od Ripple weszła dziś o godzinie 06:00 na poziom z grudnia 2020 roku (0,64 USD), a jej kapitalizacja rynkowa wyniosła w najlepszym momencie 28 miliardów dolarów.

  • Bitcoin i część altów leci w dół

Krytyka BTC ze strony sekretarza skarbu USA napędza już i tak ostrą korektę, która na krótko obniżyła cenę bitcoina do poziomu 47,400 USD. Wolumen likwidacji długich pozycji w kontraktach terminowych na Bitcoina w ciągu jednej godziny wyniósł 410 mln USD na tle gwałtownego spadku ceny. Według analityków obszar BTC pomiędzy 50,500 a 5,000 USD ma kluczowe znaczenie dla utrzymania szans na kontynuację hossy w krótkim okresie.

  • Tesla mogła zarobić 1 mld USD na zakupie bitcoinów

Amerykański gigant z branży samochodów elektrycznych – Tesla odnotowała ogromne zyski z inwestycji w bitcoina i według doniesień medialnych spółka mogła zarobić na tym nawet 1 mld USD.

  • Kradzież środków na polskiej giełdzie Coinquista 

Według informacji Michała Stryjewskiego, CEO Coinquisty z giełdy zostały skradzione środki, przez co w całą sprawę zaangażowana jest policja. Śledztwo jest w trakcie, a szczegóły sprawy zostaną ogłoszone wkrótce. Ponoć problem dotknął zaledwie gartski osób, przez co informacje są wciąż weryfikowane.

Kilka godzin temu odkryto krytyczną lukę w smart kontraktach projektu Primitive Finance. Kontrakt nie mógł zostać zaktualizowany lub zawieszony, więc zespół aby zabezpieczyć fundusze użytkowników, zdecydował się na „whitehack” swoich własnych kontraktów.

  • Maroko rozważa uruchomienie CBDC

Chociaż bitcoin został zakazany w Maroku cztery lata temu, kryptowaluta nadal tam kwitnie. Według raportu Maroko World News cztery lata po wprowadzeniu zakazu kryptowalut BAM powołał komisję badawczą w celu zbadania zalet i wad CBDC .

  • Korea Południowa przyspiesza wprowadzenie podatku od kryptowalut

Korea Południowa wprowadzi 20-procentowy podatek od zysków z kryptowalut już w styczniu 2022 roku. Ministerstwo Gospodarki i Finansów ogłosiło, że opodatkowaniu będą podlegać zyski uzyskane zarówno z handlu, jak i posiadania kryptowalut.

  • Analitycy JPMorgan: utrata zaufania do USDT może być zagrożeniem dla BTC

Poważnym zagrożeniem dla bitcoina może być „nagła utrata zaufania” do stablecoina Tether (USDT) – uważają analitycy JPMorgan. W obszernym, 86-stronicowym raporcie opublikowanym w czwartek, analitycy JPMorgan pod kierunkiem Joyce’a Changa stwierdzili, że jeśli jakiekolwiek niekorzystne zmiany dotkną USDT, mogłoby to wpłynąć na cenę bitcoina.

  • 21Shares zarządza ponad 1 miliardem dolarów w kryptowalutach

Szwajcarski dostawca produktów kryptowalutowych notowany na giełdzie, 21Shares ogłosił dziś wzrost wartości zarządzanych aktywów cyfrowych (AuM) przekraczających 1 miliard dolarów.

Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 22.02.2021

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.