Skok XRP o 25% w ciągu 25 minut | Wiadomości | CrypS.

Skok XRP o 25% w ciągu 25 minut

Konrad Juszczyk
skok xrp

Cena kryptowaluty od Ripple wynosiła 0,51$ o 04:45, a równo o 06:00 weszła ona na poziom 0,64$. Obecnie kurs XRP wynosi 0,58$.

Gwałtowny skok XRP

Cena XRP od Ripple weszła dziś o godzinie 06:00 na poziom z grudnia 2020 roku (0,64 USD), a jej kapitalizacja rynkowa wyniosła w najlepszym momencie 28 miliardów dolarów. Obecnie kurs nieco spadł, ale dalej rośnie i wynosi około 0,58 USD, przy kapitalizacji wynoszącej ponad 26 miliardów dolarów. XRP utrzymuje się obecnie na 7 miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej na CoinMarketCap.

25% Wzrost XRP z 22 lutego
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XRPUSD/

Przyczyny wzrostu XRP

Ruchy XRP mogą być spowodowane kilkoma czynnikami. Po pierwsze kryptowaluta zyskała ogromne zainteresowanie ze strony inwestorów detalicznych, po tym jak XRP usunął wszystkie straty, które wystąpiły ze względu na pozew SEC przeciwko Ripple. Dodatkowo firma oficjalnie złożyła odpowiedź na pozew, a jej dyrektor generalny – Brad Garlinghouse wspomniał, że są gotowi do współpracy z nową administracją w celu uzyskania jasnych przepisów dotyczących kryptowalut w kraju. Ripple również zarejestrowało firmę w stanie Wyoming, przez przychylność prawa w tamtym rejonie.

Z pozytywnymi informacjami o firmie pokrywają się słowa byłej przewodniczącej SEC – Mary Jo White, która powiedziała podczas wywiadu z Fortune, że komisja „bardzo się myliła” przeciwko Ripple, pod względem prawnym i faktycznym. Ripple stoi obecnie w obliczu pozwu i jak wiemy, ugoda obu stron jest mało prawdopodobna przed spodziewanym procesem. Warto dodać, że cena XRP wzrosła o ponad 180% od początku 2021 roku, a w ciągu ostatnich 3 tygodni kryptowaluta zyskała ponad 120%.

skok xrp
reklama
reklama