Korea Południowa przyspiesza wprowadzenie 20% podatku do 2022 roku | Wiadomości | CrypS.

Korea Południowa przyspiesza wprowadzenie 20% podatku do 2022 roku

Zerelik Maciej
korea południowa kryptowaluty

Korea Południowa wprowadzi 20-procentowy podatek od zysków z kryptowalut już w styczniu 2022 roku. Ministerstwo Gospodarki i Finansów ogłosiło, że opodatkowaniu będą podlegać zyski uzyskane zarówno z handlu, jak i posiadania kryptowalut.

Opodatkowane będą zyski z kryptowalut powyżej 2,5 miliona wonów, czyli około 2300 dolarów. Zyski poniżej tego progu będą zwolnione z podatku.

Korea Południowa planowała nałożenie podatku już od 2020 roku. Jednak naciski ze strony entuzjastów kryptowalut i lobbystów spowodowały, że rząd kilkukrotnie odkładał jego wprowadzenie. Początkowo nowe regulacje miały zostać wprowadzone w 2022 roku. Termin ten został później przeniesiony na rok 2023.

Wygląda na to, że regulatorzy wrócili do swoich wcześniejszych postanowień. Jak podaje Korean Herald, 20% podatek zacznie obowiązywać już od 1 stycznia 2022 roku. Korea Południowa uznała Bitcoina za aktywo finansowe, tak więc kryptowaluty nie będą już klasyfikowane jako nieopodatkowane hobby.

Co ciekawe, opodatkowane będą także cyfrowe waluty otrzymane w spadku lub w prezencie.

„W takich przypadkach cena aktywów zostanie obliczona na podstawie średniej dziennej ceny za jeden miesiąc przed i jeden miesiąc po dacie spadku lub prezentu”.

– możemy przeczytać w raporcie.

Obywatele nie są entuzjastycznie nastwieni do kolejnego podatku. Ponad 38 000 osób podpisało już petycję w proteście przeciwko nowym zasadom. Jeśli liczba podpisów osiągnie 200 000 do końca marca, wymusi to oficjalną odpowiedź ze strony rządu Korei Południowej.

Jak donosi Herald, począwszy od marca, spodziewana zmiana „ustawy o szczególnych transakcjach finansowych” sprawi, że giełdy zostaną poddane nowej kontroli regulacyjnej. Oprócz bardziej rygorystycznych procedur bezpieczeństwa informacji i środków przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, nowe przepisy zmuszą również platformy giełdowe do rejestrowania „kont pod prawdziwym nazwiskiem”.

korea południowa kryptowaluty
reklama
reklama