Tesla mogła zarobić 1 mld USD na zakupie bitcoinów | Wiadomości | CrypS.

Tesla mogła zarobić 1 mld USD na zakupie bitcoinów

Mariusz Przepiórka
Tesla mogła zarobić 1 mld USD na zakupie bitcoinów

Amerykański gigant z branży samochodów elektrycznych – Tesla odnotowała ogromne zyski z inwestycji w bitcoina i według doniesień medialnych spółka mogła zarobić na tym nawet 1 mld USD.

Analityk Wedbush Securities, prywatnej amerykańskiej firmy inwestycyjnej, obliczył, że Tesla zarobiła „około 1 mld USD” w efekcie inwestycji w BTC o wartości 1,5 mld USD. O wnioskach Daniela Ivesa z Wedbush Securities przedstawionych w informacji dla inwestorów donosi serwis CNBC. Zdaniem Ivesa, zyski Tesli z inwestycji w BTC mogą być wyższe niż zyski ze sprzedaży samochodów elektrycznych w całym 2020 roku.

Ives zauważył, że ruch Tesli prawdopodobnie wpłynie na inne spółki notowane na giełdzie. „Podczas gdy inwestycja w BTC jest dla Tesli działalnością poboczną, wyraźnie była to dobra inwestycja początkowa i trend, którego oczekujemy, może mieć wpływ na inne spółki w ciągu najbliższych 12 do 18 miesięcy” – napisał. Analityk spodziewa się jednak, że tylko niewielka część rynku podąży za tym trendem ze względu na kwestie niepewności regulacyjnej.

Spółka Elona Muska z dużym zyskiem w 2020 roku

Tesla 8 lutego bieżącego roku oficjalnie ogłosiła inwestycję w BTC o wartości 1,5 mld USD w dokumentach złożonych w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Nadal nie wiadomo ile BTC nabyła Tesla i po jakiej cenie, ponieważ firma nie wymieniła tych informacji w dokumentach przekazanych SEC.

Bitcoin w styczniu osiągał wartość w przedziale od około 29 tys. do 37 tys. USD. Inwestycja o wartości 1,5 mld USD może oznaczać, że Tesla posiada od 40 tys. do 51 tys. BTC. Obecnie BTC jest notowany na poziomie przekraczającym 56 tys. USD, co stanowi wzrost o około 15% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Pod koniec stycznia Tesla opublikowała pełne sprawozdanie za 2020 rok. Wynika z niego, że spółka osiągnęła zysk w wysokości 721 mln USD, co jest znakomitym wynikiem w porównaniu z 862 mln USD straty w 2019 roku.

Tesla mogła zarobić 1 mld USD na zakupie bitcoinów
reklama
reklama