Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 21.02.22] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 21.02.22]

Michał Misiura
podsumowanie dnia w kryptowalutach - 21.02.2022

Cena bitcoina spada poniżej 38 000 dolarów

Cena bitcoina spadła dziś poniżej 38 000 dolarów. Wśród wskazywanych przyczyn wymieniano m.in. napięcia na wschodzie Europy, kolejne represje wobec spółek technologicznych w Chinach oraz oczekiwaną podwyżkę stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Pojawiają się pogłoski, według których FED ma podwyższyć stopy procentowe już na marcowym posiedzeniu FOMC.

Włosi zmieniają zasady dla firm z branży kryptowalut

We Włoszech ogłoszono zmiany w prawie dotyczącym przeciwdziałaniu praniu pieniędzy (AML), które wpłyną na działanie firm z branży kryptowalut. Każda giełda, kantor albo inna firma VASP (dostawca usług w zakresie wirtualnych aktywów) chcąca działać na terenie państwa, będzie musiała posiadać w nim stałe biuro (stabile organizzazione).

Kolorado przyjmie płatności podatków w kryptowalutach do lata 2022

Jared Polis, gubernator Kolorado powiedział, że jego stan zacznie przyjmować opłaty i podatki w kryptowalutach. Stanie się to już w lecie tego roku. Władze poszukują odpowiedniej platformy, która ułatwiłaby obsługę transakcji kryptograficznych.

Kryptowalutowe ETF-y w pierwszym południowokoreańskim banku

KB Bank z Korei Południowej będzie pierwszą instytucją w kraju, która zaoferuje kryptowalutowe produkty inwestycyjne inwestorom detalicznym. Bank udostępni klientom krypto ETF-y i kontrakty terminowe związane z cyfrowymi aktywami.

Tesla będzie akceptować DOGE na stacjach ładowania

Elon Musk zapowiedział, że firmowa stacja ładowania Santa Monica Supercharger zacznie przyjmować kryptowalutę Dogecoin jako metodę płatności. Za DOGE można kupować już gadżety Tesli, jednak żadna kryptowaluta nie jest wymienialna na samochody spółki.

OpenSea dotknięte atakiem pshishingowym 

W sobotę niektórzy użytkownicy OpenSea zaczęli zgłaszać,  że skradziono im cyfrowe aktywa, w tym niewymienne tokeny z kolekcji Cool Cats i Doodle. CEO platformy handlowej NFT potwierdził informację o ataku phishingowym. Według wstępnych ustaleń jego ofiarami miały paść 32 osoby, które straciły 1,7 mln USD.

Trudność wydobycia Bitcoina osiągnęła najwyższy poziom w historii

Poziom trudności wydobycia bitcoina osiągnął najwyższą wartość w historii na poziomie 27,97 trylionów haszy. Oznacza to, że jeszcze nigdy nie było tak dużej konkurencji w branży miningu kryptowalut.

Urzędnicy Rezerwy Federalnej mają zakaz handlu kryptowalutami

…a także jakimikolwiek innymi instrumentami finansowymi. Do tej urzędnicy FED wysokiego szczebla mogli swobodnie grać na spadki oraz kupować akcje, kryptowaluty i inne aktywa, mając istotny wpływ na rynkową koniunkturę. Zakaz wejdzie w życie w maju. Od tej daty urzędnicy będą mieć 12 miesięcy na sprzedanie swoich aktywów.

Intel zaprezentował specjalny chip do kopania kryptowalut

Intel przedstawił swój zapowiadany chip do kopania bitcoinów i 3600-watową platformę wydobywczą. Do prezentacji doszło podczas trwającej Międzynarodowej Konferencji Obwodów Półprzewodnikowych (ISSCC). –> źródło WikiChip Fuse

podsumowanie dnia w kryptowalutach - 21.02.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.