Kolorado zaakceptuje płatności kryptograficzne do lata 2022 roku | Wiadomości | CrypS.

Kolorado zaakceptuje płatności kryptograficzne do lata 2022 roku

Anna Sutowicz
USA edukuje branżę krypto

Jared Polis, gubernator Kolorado powiedział, że stan ma zaakceptować podatki oraz opłaty stanowe w kryptowalutach do lata 2022 roku. Państwo nadal poszukuje odpowiedniej platformy, która ułatwiłaby takie transakcje kryptograficzne.

Kiedy gubernator Jared Polis wystąpił na scenie 18 lutego na ETHdenver, nazwał to największą frajdą, którą mógł zrobić w tym miesiącu. Następnie zaczął krytykować Republikanów i Demokratów. Uznał, że Republikanie mówią ludziom, by nie ufali rządowi i ufali wielkim korporacjom. Podczas, gdy Demokraci mówią ludziom, aby nie ufali wielkim korporacjom i pokładali całą swoją wiarę w rząd. Dodał, że:

Większość ludzi nie ufa dużym korporacjom ani rządowi. I to właśnie pozwala nam rozwiązać blockchain. Ufamy sobie.

Gubernator Kolorado w przemówieniu poświęconym Ethereum zapewnił, że stan zaakceptuje kryptowaluty jako podatki do lata 2022 roku.

Nie będziemy trzymać tych aktywów w tej formie, ale będziemy mieli platformę, która zaakceptuje płatności w tych formach, a następnie przekonwertuje je na jednostki, których używamy, czyli dolary, do budżetowania i płatności. Do lata tego roku zaakceptujemy najpierw podatki, a następnie wiele różnych opłat i usług.

Kolorado zamierza zaakceptować płatności kryptograficzne, by zapewnić większą wygodę użytkownikom oraz umożliwić szybsze płatności. Gubernator Kolorado dodał także, że Ethereum i blockchain to kluczowa część ogólnego ekosystemu innowacji, a Kolorado ma stać się stanem kryptowalutowym.

Już w maju ubiegłego roku informowaliśmy, że gubernator Kolorado zamierza uczynić ze stanu centrum rozwoju blockchain. Wcześniej Jared Polis stał się pierwszym amerykańskim politykiem, który zaakceptował bitcoinowe wpłaty na cele charytatywne. W jego opinii, rozwój infrastruktury cyfrowej w Kolorado nie tylko przyciągnie do stanu dodatkowe inwestycje, lecz przyczyni się także do powstania nowych miejsc pracy.

USA edukuje branżę krypto
reklama
reklama