Tesla będzie akceptować DOGE na stacjach ładowania | Wiadomości | CrypS.

Tesla będzie akceptować DOGE na stacjach ładowania

Mariusz Przepiórka
dogecoin

Dyrektor generalny Tesli Elon Musk ogłosił, że firmowa stacja ładowania będzie akceptować kryptowalutę dogecoin jako metodę płatności. Stacja ładowania Santa Monica Supercharger będzie oficjalnie akceptować tę kryptowalutę i będzie pierwszą taką stacją w sieci Tesli.

Oczywiście, że można płacić w Doge (sic)” – napisał Elon Musk w odpowiedzi na tweeta Ryana Zohoury’ego, założyciela Tesla Console, który stwierdził, że zaledwie dziesięć minut po otwarciu nowych ładowarek w Santa Monica były one już pełne.

Musk, gorący zwolennik zarówno dogecoina, jak i bitcoina, od dawna wspominał o wprowadzeniu DOGE jako metody płatności w różnych częściach działalności Tesli. Firma akceptuje dogecoina w swoim sklepie internetowym, a niedawno pojawiły się także pogłoski, że Tesla w końcu zaakceptuje tę kryptowalutę jako formę płatności za swoje pojazdy.

Musk ma również prywatne inwestycje w kryptowaluty

W niedawnym wywiadzie Musk wskazał również, że w porównaniu z innymi kryptowalutami wyżej ocenia dogecoina. – Wartość transakcyjna bitcoina jest niska, a koszt jednej transakcji wysoki. Przynajmniej na poziomie przestrzeni nadaje się on do przechowywania wartości. Ale zasadniczo bitcoin nie jest dobrym substytutem waluty transakcyjnej – powiedział.

Musk potwierdził również, że oprócz inwestycji Tesli posiada znaczne prywatne inwestycje w bitcoina, a także mniejsze udziały w ethereum i dogecoinie.

dogecoin
reklama
reklama