Tesla będzie akceptować DOGE na stacjach ładowania | Wiadomości | CrypS.

Tesla będzie akceptować DOGE na stacjach ładowania

Mariusz Przepiórka
dogecoin

Dyrektor generalny Tesli Elon Musk ogłosił, że firmowa stacja ładowania będzie akceptować kryptowalutę dogecoin jako metodę płatności. Stacja ładowania Santa Monica Supercharger będzie oficjalnie akceptować tę kryptowalutę i będzie pierwszą taką stacją w sieci Tesli.

Oczywiście, że można płacić w Doge (sic)” – napisał Elon Musk w odpowiedzi na tweeta Ryana Zohoury’ego, założyciela Tesla Console, który stwierdził, że zaledwie dziesięć minut po otwarciu nowych ładowarek w Santa Monica były one już pełne.

Musk, gorący zwolennik zarówno dogecoina, jak i bitcoina, od dawna wspominał o wprowadzeniu DOGE jako metody płatności w różnych częściach działalności Tesli. Firma akceptuje dogecoina w swoim sklepie internetowym, a niedawno pojawiły się także pogłoski, że Tesla w końcu zaakceptuje tę kryptowalutę jako formę płatności za swoje pojazdy.

Musk ma również prywatne inwestycje w kryptowaluty

W niedawnym wywiadzie Musk wskazał również, że w porównaniu z innymi kryptowalutami wyżej ocenia dogecoina. – Wartość transakcyjna bitcoina jest niska, a koszt jednej transakcji wysoki. Przynajmniej na poziomie przestrzeni nadaje się on do przechowywania wartości. Ale zasadniczo bitcoin nie jest dobrym substytutem waluty transakcyjnej – powiedział.

Musk potwierdził również, że oprócz inwestycji Tesli posiada znaczne prywatne inwestycje w bitcoina, a także mniejsze udziały w ethereum i dogecoinie.

dogecoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.