Dyrektor generalny Tesli Elon Musk ogłosił, że firmowa stacja ładowania będzie akceptować kryptowalutę dogecoin jako metodę płatności. Stacja ładowania Santa Monica Supercharger będzie oficjalnie akceptować tę kryptowalutę i będzie pierwszą taką stacją w sieci Tesli.
„Oczywiście, że można płacić w Doge (sic)” – napisał Elon Musk w odpowiedzi na tweeta Ryana Zohoury’ego, założyciela Tesla Console, który stwierdził, że zaledwie dziesięć minut po otwarciu nowych ładowarek w Santa Monica były one już pełne.
Musk, gorący zwolennik zarówno dogecoina, jak i bitcoina, od dawna wspominał o wprowadzeniu DOGE jako metody płatności w różnych częściach działalności Tesli. Firma akceptuje dogecoina w swoim sklepie internetowym, a niedawno pojawiły się także pogłoski, że Tesla w końcu zaakceptuje tę kryptowalutę jako formę płatności za swoje pojazdy.
Musk ma również prywatne inwestycje w kryptowaluty
W niedawnym wywiadzie Musk wskazał również, że w porównaniu z innymi kryptowalutami wyżej ocenia dogecoina. – Wartość transakcyjna bitcoina jest niska, a koszt jednej transakcji wysoki. Przynajmniej na poziomie przestrzeni nadaje się on do przechowywania wartości. Ale zasadniczo bitcoin nie jest dobrym substytutem waluty transakcyjnej – powiedział.
Musk potwierdził również, że oprócz inwestycji Tesli posiada znaczne prywatne inwestycje w bitcoina, a także mniejsze udziały w ethereum i dogecoinie.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
