Trudność wydobycia Bitcoina osiągnęła najwyższy poziom w historii | Wiadomości | CrypS.

Trudność wydobycia Bitcoina osiągnęła najwyższy poziom w historii

Maciej Żerelik
Druga co do wielkości korekta w spadku trudności wydobycia BTC

Według najnowszych danych, konkurencja wśród górników Bitcoin osiągnęła najwyższy poziom w historii.

Według analizy on-chain przeprowadzonej przez BTC.com, trudność wydobycia w sieci osiągnęła wczoraj nowy rekord wszechczasów na poziomie 27,97 trylionów haszy.

Sieć oblicza, jak trudno jest wydobywać Bitcoin – lub jak dużo mocy obliczeniowej jest wymagane – zgodnie z podażą i popytem górników. Im więcej górników kopie kryptowalutę, tym większa jest konkurencja między nimi o potwierdzenie bloku (i zarobienie nagrody). To ostatecznie sprawia, że wydobycie jest trudniejsze.

W tym samym czasie, analiza przeprowadzona przez YCharts ujawnia, że hash rate jest obecnie na poziomie 213 EH/s – blisko swojego rekordu 248 EH/s, ustanowionego 12 lutego tego roku.

Oba te wskaźniki podkreślają fakt, że wydobycie nigdy nie było tak popularne i tak rozproszone po całym świecie, jak w tej chwili. To dobrze wróży sieci jako całości, ponieważ oznacza, że nigdy wcześniej nie była ona również bardziej bezpieczna.

Mimo to, cena wiodącej kryptowaluty nadal się waha, a Bitcoin spadł o 7,2% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Obecnie jest on notowany nieco powyżej 40 400 dolarów.

Polityka wydobycia Bitcoin

Biorąc pod uwagę fakt, że wydobycie Bitcoin jest operacją energochłonną, decyzje podejmowane przez polityków dotyczące tego sektora mają bezpośredni wpływ na sieć.

Spójrzmy na zeszłe lato, kiedy trudność wydobycia sieci spadła o 28% w ciągu jednego dnia po tym, jak chiński rząd zaczął zamykać kopalnie. Do tego czasu Chiny były zdecydowanym liderem jeśli chodzi o mining Bitcoina.

Od czasu zakazów w Chinach, to Stany Zjednoczone zabrały większość tortu. Pod koniec ubiegłego roku górnicy z tego kraju odpowiadali za 35,4% hash rate. Na drugim miejscu obecnie jest Kazachstan, który odpowiada za prawie 20% wydobycia Bitcoina na świecie.

Druga co do wielkości korekta w spadku trudności wydobycia BTCreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.