Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 19.01.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 19.01.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia z branży krypto (kryptowaluty, blockchain, CBDC) - Cryps.pl [19.01.21]

Dziś notowania drugiej największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji przekroczyły 1,400 dolarów, ustanawiając nowy rekord wszechczasów.

  • Władze Iranu skonfiskowały 45,000 koparek

Władze Iranu skonfiskowały 45,000 koparek, które wykorzystywały subsydiowaną energię elektryczną do wydobywania kryptowalut. Iran, kraj który doświadcza częstych przerw w dostawach prądu, za problemy obwinia górników BTC.

  • Joker’s Stash zostaje zamknięty po zbiciu fortuny

Administrator Joker’s Stash, popularnego i jednego z najdłużej działających rynków w darknecie, na których cyberprzestępcy kupują skradzione karty kredytowe, ogłosił, że w przyszłym miesiącu na stałe zamkną platformę. Gemini Advisory szacuje, że Joker’s Stash zarobił ponad 1 miliard dolarów na sprzedaży skradzionych danych kart kredytowych. Administrator jest również zagorzałym zwolennikiem kryptowaluty i twierdził, że trzyma swoje wpływy w wirtualnych monetach.

  • Huobi Global łączy się z europejskim systemem bankowym

Zarejestrowana na Seszelach kryptowalutowa giełda Huobi nawiązała współpracę z firmą BCB Group. Umowa ma pomóc giełdzie w uzyskaniu połączenia z systemem bankowym w Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej.

  • Australijski trader pozywa dwa banki za odmowę świadczenia usług

Allan Flynn, australijski trader kryptowalutowy, złożył pozew przeciwko dwóm dużym bankom komercyjnym, zarzucając im dyskryminację i bezprawne zamknięcie swoich rachunków.

  • 140,000 transakcji w najnowszym teście CBDC w Shenzhen

Mieszkańcy Shenzhen przeprowadzili prawie 140,000 transakcji w cyfrowych juanach podczas 10-dniowego testu cyfrowej waluty banku centralnego Chin.

  • Dubaj pracuje nad uregulowaniem cyfrowych aktywów

Dubai Financial Services Authority, finansowa agencja regulacyjna specjalnej strefy ekonomicznej – Dubai International Financial Centre, chce wzmocnić lokalne przepisy dot. kryptowalut.

  • Bitstamp zaostrza procedurę KYC dla użytkowników z Holandii

Najstarsza europejska giełda kryptowalut Bitstamp wprowadziła dodatkową weryfikację dla klientów z Holandii, którzy chcą wypłacić środki do portfeli sprzętowych.

Podsumowanie Dnia z branży krypto (kryptowaluty, blockchain, CBDC) - Cryps.pl [19.01.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.