Huobi Global łączy się z europejskim systemem bankowym | Wiadomości | CrypS.

Huobi Global łączy się z europejskim systemem bankowym

Mariusz Przepiórka
huobi otwiera się na europę, australię i wielką brytanię

Zarejestrowana na Seszelach kryptowalutowa giełda Huobi nawiązała współpracę z firmą BCB Group. Umowa ma pomóc giełdzie w uzyskaniu połączenia z systemem bankowym w Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej. Huobi Global poinformowała również, że jej platforma OTC zaoferuje klientom błyskawiczne rozliczenia w EUR i GBP za pośrednictwem sieci BLINC należącej do BCB Group.

W ostatnich latach giełdy kryptowalutowe miały trudności z nawiązaniem relacji bankowych i stworzeniem łączności ze światem walut fiducjarnych. Założyciel i prezes BCB Group Oliver von Landsberg-Sadie przyznał, że przed podpisaniem umowy z jego firmą, giełda Huobi nie posiadała europejskiej bramki walutowej.

Firma BCB, która sama zaczynała jako platforma OTC, nawiązała współpracę z brytyjskim Clearbank i kilkoma innymi europejskimi bankami, aby ułatwić wymianę kryptowalut na waluty fiducjarne. System rozliczeniowy BLINC działa na podobnej zasadzie jak międzybankowy SWIFT. Służy on do rozliczeń kryptowalutowych i jest wspierany przez platformę Corda oraz Digital Asset Shared Ledger (DASL). Oprócz Huobi z usług BCB korzystają już giełdy Bitstamp oraz Coinbase i Kraken, choć dwie ostatnie nie są jeszcze w sieci BLINC.

Huobi Korea z certyfikatem ISMS

Grupa Huobi może również pochwalić się informacją o uzyskaniu certyfikacji południowokoreańskiego regulatora przez giełdę Huobi Korea. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, Korea Internet and Security Agency (KISA), przyznała Huobi Korea certyfikat w zakresie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISMS). Certyfikacja ISMS zapewnia firmie Huobi Korea kompleksowy system zarządzania zapewniający bezpieczeństwo i zgodność z ustawą o płatnościach specjalnych (Special Payment Act) – nowymi przepisami wymagającymi od lokalnych firm zajmujących się kryptowalutami zgłaszania transakcji zgodnie ze zaktualizowanymi zasadami KYC i zapobiegania praniu pieniędzy.

Zgodnie z tymi zmianami, giełdy będą musiały przekazywać rzeczywiste dane klientów do Korean Financial Intelligence Unit. Ponadto ich obowiązkiem będzie weryfikacja danych osobowych. Ustawa wejdzie w życie w marcu bieżącego roku.

huobi otwiera się na europę, australię i wielką brytanięreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.