Władze Iranu skonfiskowały 45 000 koparek | Wiadomości | CrypS.

Władze Iranu skonfiskowały 45 000 koparek

Redakcja
bitcoin mining w iranie

Władze Iranu skonfiskowały 45 000 koparek, które wykorzystywały subsydiowaną energię elektryczną do wydobywania kryptowalut. Iran, kraj który doświadcza częstych przerw w dostawach prądu, za problemy obwinia górników BTC.

Lokalne media poinformowały, że policja skonfiskowała około 45 000 koparek kryptowalut. Łącznie zużywały one 95 MWh dotowanej energii elektrycznej.

Szef państwowego przedsiębiorstwa energetycznego, Mohammad Hassan , powiedział, że przestępcy zmodyfikowali nawet systemy oświetlenia ulicznego w Teheranie i innych miastach.

“Zużycie to odpowiada zużyciu (energii elektrycznej) w mieście liczącym ponad pół miliona mieszkańców”.

– dodał Motavalizadeh.

Władze Iranu obwiniają górników

W raporcie podkreślono, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy kraj wielokrotnie doświadczył podobnych sytuacji. Wcześniej, w styczniu tego roku, Ministerstwo Energetyki wstrzymało dostawy energii elektrycznej do gigantycznego gospodarstwa rolnego. Powodem był krążący w mediach społecznościowych filmik, który przedstawiał dziesiątki tysięcy koparek BTC znajdujących się pod tym samym dachem. Od lipca 2019 roku do stycznia 2020 roku władze Iranu zamknęły 1620 nielegalnych kopalni kryptowalut.

Warto zauważyć, że Iran był jednym z pierwszych krajów, które zalegalizowały wydobycie Bitcoina. Wszyscy górnicy musieli się jednak zarejestrować do sierpnia 2020 roku. W przeciwnym razie ich kopalnie stały się nielegalne, i to właśnie z nimi próbuje rozprawić się rząd.

Ten Kraj Bliskiego Wschodu doświadczał ostatnio problemów z dostawami prądu, za które rząd obwiniał Bitcoina. Oprócz braku energii elektrycznej, kraj boryka się także z co raz bardziej intensywnym zanieczyszczeniem powietrza.

Popularna analityk Ziya Sadr twierdzi jednak, że wydobycie BTC ma niewielki udział w ogólnej wydajności energetycznej.

“Górnicy nie mają nic wspólnego z przerwami w dostawie prądu. Wiadomo, że to złe zarządzanie i bardzo kiepska sytuacja sieci elektrycznej w Iranie oraz przestarzały sprzęt elektrowni w Iranie nie pozwala utrzymać sieci”.

bitcoin mining w iraniereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.