140,000 transakcji w najnowszym teście CBDC w Shenzhen | Wiadomości | CrypS.

140,000 transakcji w najnowszym teście CBDC w Shenzhen

rozwój cyfrowego juana DCEP w Chinach CBDC

Mieszkańcy Shenzhen przeprowadzili prawie 140,000 transakcji w cyfrowych juanach podczas 10-dniowego testu cyfrowej waluty banku centralnego Chin.

Rozdanie chińskich juanów

W południowo-wschodnich Chinach w Shenzhen liczącym ponad 12 milionów mieszkańców przetestowano ponownie chińskie CBDC. Cały test trwał zaledwie 10 dni, a w drodze loterii rozdano cyfrowe juany warte 3 miliony dolarów dla 100,000 mieszkańców. 95,628 zwycięzców loterii aktywowało swoje cyfrowe portfele juanów i dokonało dokładnie 139,794 transakcji w okresie testowym, wydając łącznie 18,22 miliona juanów, czyli około 2,8 miliona dolarów.

Cyfrowy juan DCEP

Chociaż rozdane juany zostały unieważnione po zakończeniu testu 17 stycznia, cyfrowe portfele chińskiego CBDC uczestników pozostaną funkcjonalne. Obywatele, którzy nadal chcą korzystać z cyfrowych juanów, mogą doładować swoje portfele i wydawać walutę cyfrową w ponad 10,000 lokalnych sklepów obsługujących metodę płatności DCEP.

Rozwój chińskiego CBDC

Również w Szanghaju partner Alibaba, Ant Financial, zajmujący się płatnościami, po cichu przeprowadził cyfrowy test cyfrowego juana na małą skalę za pośrednictwem aplikacji AliPay. Był to pierwszy przypadek, w którym podmiot niepaństwowy eksperymentował z DCEP. 

Wiadomo również, że China National Blockchain Platform (BSN) zakończy integrację cyfrowego juana z 30 publicznymi łańcuchami bloków w 2021 roku. BSN planuje zbudować sieć płatności w walucie cyfrowej, opierając się o CBDC z różnych krajów i stablecoiny, współpracując z kilkoma międzynarodowymi bankami i firmami technologicznymi. Ta cyfrowa sieć płatności całkowicie zmieni obecne podejście do CBDC, umożliwiając ustandaryzowaną cyfrową metodę transakcji i procedurę płatności dla dowolnego systemu informatycznego. W 2021 roku firma wprowadzi system szkoleniowy w całych Chinach, aby podnieść kwalifikacje większej liczby osób i organizacji. Ma to na celu osadzenia technologii blockchain w tradycyjnych systemach informatycznych, które uczynią gospodarkę bardziej opłacalną i będą wspierać innowacje technologiczne.

projekt BSN
Źródło: https://medium.com/bsnbase/bsn-2021-outlook-e2e6841db51b
rozwój cyfrowego juana DCEP w Chinachreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.