140,000 transakcji w najnowszym teście CBDC w Shenzhen | Wiadomości | CrypS.

140,000 transakcji w najnowszym teście CBDC w Shenzhen

Konrad Juszczyk
rozwój cyfrowego juana DCEP w Chinach CBDC

Mieszkańcy Shenzhen przeprowadzili prawie 140,000 transakcji w cyfrowych juanach podczas 10-dniowego testu cyfrowej waluty banku centralnego Chin.

Rozdanie chińskich juanów

W południowo-wschodnich Chinach w Shenzhen liczącym ponad 12 milionów mieszkańców przetestowano ponownie chińskie CBDC. Cały test trwał zaledwie 10 dni, a w drodze loterii rozdano cyfrowe juany warte 3 miliony dolarów dla 100,000 mieszkańców. 95,628 zwycięzców loterii aktywowało swoje cyfrowe portfele juanów i dokonało dokładnie 139,794 transakcji w okresie testowym, wydając łącznie 18,22 miliona juanów, czyli około 2,8 miliona dolarów.

Cyfrowy juan DCEP

Chociaż rozdane juany zostały unieważnione po zakończeniu testu 17 stycznia, cyfrowe portfele chińskiego CBDC uczestników pozostaną funkcjonalne. Obywatele, którzy nadal chcą korzystać z cyfrowych juanów, mogą doładować swoje portfele i wydawać walutę cyfrową w ponad 10,000 lokalnych sklepów obsługujących metodę płatności DCEP.

Rozwój chińskiego CBDC

Również w Szanghaju partner Alibaba, Ant Financial, zajmujący się płatnościami, po cichu przeprowadził cyfrowy test cyfrowego juana na małą skalę za pośrednictwem aplikacji AliPay. Był to pierwszy przypadek, w którym podmiot niepaństwowy eksperymentował z DCEP. 

Wiadomo również, że China National Blockchain Platform (BSN) zakończy integrację cyfrowego juana z 30 publicznymi łańcuchami bloków w 2021 roku. BSN planuje zbudować sieć płatności w walucie cyfrowej, opierając się o CBDC z różnych krajów i stablecoiny, współpracując z kilkoma międzynarodowymi bankami i firmami technologicznymi. Ta cyfrowa sieć płatności całkowicie zmieni obecne podejście do CBDC, umożliwiając ustandaryzowaną cyfrową metodę transakcji i procedurę płatności dla dowolnego systemu informatycznego. W 2021 roku firma wprowadzi system szkoleniowy w całych Chinach, aby podnieść kwalifikacje większej liczby osób i organizacji. Ma to na celu osadzenia technologii blockchain w tradycyjnych systemach informatycznych, które uczynią gospodarkę bardziej opłacalną i będą wspierać innowacje technologiczne.

projekt BSN
Źródło: https://medium.com/bsnbase/bsn-2021-outlook-e2e6841db51b
rozwój cyfrowego juana DCEP w Chinach
reklama
reklama