Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 17.11.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 17.11.21]

Konrad Juszczyk
podsumowanie dnia w kryptowalut 17.11.2021
 • Grayscale posiada pod zarządzaniem aktywa warte 58 mld USD
  Aktywa pod zarządzeniem (AUM) firmy Grayscale przekroczyły w poniedziałek granicę 58 miliardów dolarów.
 • Indie zakażą kryptowaluty jako opcję płatności, ale uregulują jako aktywa
  Indie najprawdopodobniej nie zakażą kryptowalut, stosując bardziej elastyczne podejście – podaje Economic Times, powołując się na źródła z otoczenia rządu. Za zamkniętymi drzwiami trwają właśnie prace nad odpowiednią ustawą.
 • Miramax pozywa Tarantino: chodzi o NFT z Pulp Fiction!
  Wytwórnia filmowa Miramax złożyła pozew przeciwko Quentinowi Tarantino. Oskarżenie dotyczy sprzedaży tokenów NFT z surowymi i oryginalnymi scenami Pulp Fiction. Adwokaci Miramax twierdzą, że sławny reżyser nie ma prawa do sprzedawanych fragmentów!
 • Senatorzy przedstawiają projekt ustawy, która ma zmienić nowe przepisy dot. krypto
  Dwupartyjny zespół senatorów wprowadził poprawki do wymagań dotyczących raportowania kryptowalut zawartych w ustawie infrastrukturalnej podpisanej dziś przez prezydenta Bidena. Poprawki złagodziłyby niektóre aspekty tych wymagań.
 • Chiny ostrzegają państwowe firmy przed wydobywaniem kryptowalut
  Chiny ostrzegają własne przedsiębiorstwa państwowe, aby wycofały się z wydobycia kryptowalut i rozważają nałożenie środków karnych w postaci wyższych cen energii na firmy, które nadal sprzeciwiają się rządowemu zakazowi.
 • ConsenSys zebrał 200 milionów dolarów
  ConsenSys, specjalista od rozwiązań dla ekosystemu Ethereum, zamknął rundę finansowania o wartości 200 milionów dolarów, a inwestorzy, w tym HSBC, Marshall Wace i Coinbase Ventures, wycenili firmę na 3,2 miliarda dolarów.
 • Sąd nakazuje upłynnienie kryptowalut o wartości 56 mln USD
  Departament Sprawiedliwości USA (DOJ) poinformował, że sędzia Todd W. Robinson przychylił się do wniosku o upłynnienie kryptowalut o wartości około 56 mln USD przejętych w ramach działań zapobiegających oszustwom. Zgodnie z komunikatem prasowym, kryptowaluty pochodzą z oszustwa BitConnect.
 • ABC Inwestowania 2021 już w ten weekend
  19 i 20 listopada odbędzie się II edycja konferencji online ABC Inwestowania, dedykowanej osobom inwestującym (lub chcącym zacząć) na rynkach akcji, walut, surowców, indeksów, kryptowalut, nieruchomości, crowdfundingu oraz w alternatywnych sektorach.
 • SEC rozpoczyna dochodzenie przeciwko BlockFi
  Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła dochodzenie w sprawie platformy pożyczkowej BlockFi. Regulator bada legalność oferowania akumulacyjnych rachunków BIA bez rejestracji w departamencie.
 • Przeglądarka Brave uruchamia natywny portfel kryptograficzny
  Brave zbudował w swojej przeglądarce własny portfel kryptograficzny, zastępując poprzedni oparty na rozszerzeniu portfela MetaMask.
 • Izrael przyjął surowe przepisy AML dla transakcji kryptowalutowych
  Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, kryptowaluty podlegają teraz ścisłym zasadom przeciwdziałania praniu pieniędzy w Izraelu. Kraj zacieśnia bowiem swoją kontrolę nad nielegalną krypto działalnością w regionie.
 • KuCoin uruchamia fundusz inwestycyjny Metaverse o wartości 100 mln USD
  Ramię venture capital giełdy kryptowalut KuCoin ogłosiło utworzenie funduszu o wartości 100 milionów dolarów, który zapewni finansowanie projektów skoncentrowanych na tworzeniu metawersu.
podsumowanie dnia w kryptowalut 17.11.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.