Izrael przyjął surowe przepisy AML dla transakcji kryptowalutowych | Wiadomości | CrypS.

Izrael przyjął surowe przepisy AML dla transakcji kryptowalutowych

Zerelik Maciej
Opodatkowanie kryptowalut w Izraelu i konieczność wykazania posiadanych zasobów krypto w Izraelu

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, kryptowaluty podlegają teraz ścisłym zasadom przeciwdziałania praniu pieniędzy w Izraelu. Kraj zacieśnia bowiem swoją kontrolę nad nielegalną krypto działalnością w regionie.

Raport opublikowany przez The Jerusalem Post podkreśla, że Izraelski Urząd ds. Zwalczania Finansowania Terroryzmu i Prania Pieniędzy zwiększył swoje wysiłki w celu wyeliminowania wykorzystania aktywów cyfrowych w praniu pieniędzy.

Oprócz aktywów kryptowalutowych, takich jak Bitcoin i Ethereum, urząd będzie monitorował również fintech. Wszystko po to, aby innowacyjne cyfrowe narzędzia finansowe były bezpieczne podczas przeprowadzania transakcji. Shlomit Wegman, dyrektor Urzędu, uważa, że nowe przepisy zapewnią bezpieczeństwo legalnym użytkownikom kryptowalut:

Zastosowanie przepisów stanowi prawdziwy postęp dla izraelskiej gospodarki, branży fintech, a także dla poprawy konkurencji finansowej w celu zapewnienia społeczeństwu lepszych usług. Nowe regulacje mają na celu wkroczenie w tę przestrzeń, aby ustanowić porządek i jasne standardy

Regulacje opierają się na standardach ustanowionych przez Financial Action Task Force (FATF). Większość krajów na całym świecie zaczęła stosować nowe zasady FATF dla cyfrowych transakcji w swoich regionach.

Globalne regulacje dotyczące kryptowalut

Rynek kryptowalut odnotował znaczny wzrost w 2021 roku. Całkowita kapitalizacja rynkowa wzrosła o ponad 250% w ciągu pierwszych 10 miesięcy. Wraz z coraz większą popularnością, wzrosło również wykorzystanie aktywów cyfrowych w nielegalnych transakcjach finansowych. Aby temu przeciwdziałać, wiele krajów europejskich i azjatyckich wprowadziło surowe zasady KYC i AML. Celem jest wykrywanie i zapobieganie nielegalnej krypto działalności.

Pod względem adopcji, Izrael jest jednym z najszybciej rozwijających się hubów kryptowalutowych na świecie. Ze względu na rosnącą popularność aktywów cyfrowych w tym kraju, władze zaczęły wprowadzać surowsze regulacje.

Przykładowo w grudniu 2020 r. izraelski urząd podatkowy wysłał powiadomienia do mieszkańców z prośbą o ujawnienie ich udziałów w kryptowalutach.

Opodatkowanie kryptowalut w Izraelu i konieczność wykazania posiadanych zasobów krypto w Izraelu
reklama
reklama