Sąd nakazuje upłynnienie kryptowalut o wartości 56 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Sąd nakazuje upłynnienie kryptowalut o wartości 56 mln USD

Mariusz Przepiórka
bitfinex i tether zmierzą się z dalszym pozwem zbiorowym

Departament Sprawiedliwości USA (DOJ) poinformował, że sędzia Todd W. Robinson przychylił się do wniosku o upłynnienie kryptowalut o wartości około 56 mln USD przejętych w ramach działań zapobiegających oszustwom. Zgodnie z komunikatem prasowym, kryptowaluty pochodzą z oszustwa BitConnect.

Glenn Arcaro przyznał się do udziału w oszustwie mającym na celu wyłudzenie pieniędzy od inwestorów BitConnect w Stanach Zjednoczonych i za granicą. „Po decyzji sądu rząd rozpocznie proces dążenia do zadośćuczynienia ofiarom systemu BitConnect poprzez sprzedaż kryptowaluty i przechowywanie dochodów w USD. Rząd zachowa nadzór nad przejętymi dochodami w portfelach kryptowalutowych i zamierza wykorzystać te fundusze do zapewnienia zwrotu ofiarom zgodnie z przyszłym nakazem restytucji wydanym przez sąd podczas procesu” – zaznaczył DOJ w oświadczeniu.

W dokumentach sądowych wskazano, że ofiary zainwestowały ponad 2 mld USD w projekt, który jest znany jako największe oszustwo kryptowalutowe, wobec którego władze USA prowadziły dochodzenie i w którym postawiono zarzuty. Arcaro usłyszy wyrok 7 stycznia 2022 roku, a maksymalna kara, jaką sąd może mu wymierzyć, to 20 lat więzienia. W dochodzeniu biorą udział zarówno zespoły FBI, jak i kryminalny oddział IRS.

DOJ tworzy nową komórkę ds. kryptowalut

Niedawno media informowały, że amerykański DOJ opublikował ogłoszenie o pracę, w którym poszukuje dyrektora zupełnie nowej jednostki National Cryptocurrency Enforcement (NCET). Zgodnie z ogłoszeniem w USAJobs, misją NCET będzie wspieranie, prowadzenie dochodzeń i ściganie przestępstw związanych z kryptowalutami i pomoc w ograniczeniu wykorzystania kryptowalut jako narzędzia przestępczego.

Dyrektor NCET będzie kierował „zespołem doświadczonych prokuratorów badających i ścigających sprawy związane z kryptowalutami, stanowiąc centralną część ogólnokrajowych działań na rzecz egzekwowania prawa, których celem jest zwalczanie wykorzystywania kryptowalut jako nielegalnego narzędzia”.

bitfinex i tether zmierzą się z dalszym pozwem zbiorowymreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.