Chiny ostrzegają państwowe firmy przed wydobywaniem kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Chiny ostrzegają państwowe firmy przed wydobywaniem kryptowalut

Mariusz Przepiórka
Centralny Bank Chin nazywa stablecoiny instrumentami spekulacyjnymi

Chiny ostrzegają własne przedsiębiorstwa państwowe, aby wycofały się z wydobycia kryptowalut i rozważają nałożenie środków karnych w postaci wyższych cen energii na firmy, które nadal sprzeciwiają się rządowemu zakazowi.

Narodowa Komisja Rozwoju i Reform (NKRR) zamierza zdecydowanie rozprawić się z wydobyciem bitcoinów na skalę przemysłową, jak również z wszelkim zaangażowaniem firm państwowych w tę działalność. Takie informacje przekazała Meng Wei, rzeczniczka głównego planisty gospodarczego kraju. NKRR zorganizowała specjalne spotkanie w tej sprawie w zeszłym tygodniu i kładzie teraz większy nacisk na prowincje i gminy, aby sprawdzić państwowe firmy zaangażowane w górnictwo kryptowalutowe.

Górnicy kryptowalutowi wrogiem nr 1 w Chinach

Pekin w tym roku wypowiedział wojnę górnikom kryptowalutowym, obwiniając ich za wszystko, od marnowania energii po śmiertelne wypadki, jako że rząd stara się osiągnąć swoje cele neutralności węglowej. Obawy o zaopatrzenie kraju w energię elektryczną w nadchodzącym sezonie zimowym były jednym z powodów zintensyfikowania kampanii przeciwko górnikom we wrześniu, kiedy to urzędnicy uderzyli w podmioty, które pod przykrywką analizy danych chciały utrzymać się w biznesie kryptowalutowym.

Z powodu kryptowalutowych naruszeń i wspierania wydobycia Chiny wydaliły byłego urzędnika prowincji Jiangxi. Xiao Yi został oskarżony o nadużywanie władzy w celu wprowadzenia i wspierania przedsiębiorstw prowadzących działalność w zakresie wydobycia wirtualnej waluty wbrew polityce rządu, a także o branie łapówek.

Centralny Bank Chin nazywa stablecoiny instrumentami spekulacyjnymi
reklama
reklama