Grayscale posiada pod zarządzaniem aktywa warte 58 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Grayscale posiada pod zarządzaniem aktywa warte 58 mld USD

Zerelik Maciej
Grayscale zamknął część funduszy kryptowalutowych

Aktywa pod zarządzeniem (AUM) firmy Grayscale przekroczyły w poniedziałek granicę 58 miliardów dolarów.

Bitcoin i Ethereum odnotowały w 2021 roku spore wzrosty. Bitcoin zyskał ponad 100%, podczas gdy Ethereum aż 400%. Oba aktywa w dużym stopniu przyczyniły się do ostatniego wzrostu AUM Grayscale.

BTC i ETH stanowią ponad 90% ogólnej wartości aktywów Grayscale. Firma rozpoczęła 2021 rok z prawie 20 miliardami dolarów w AUM. Podczas gdy Grayscale przyspieszył gromadzenie Ethereum w tym roku, firma dodała również inne aktywa cyfrowe, takie jak Chainlink (LINK) i Filecoin (FIL), aby rozszerzyć swoją ofertę

Oprócz BTC, ETH, LINK i FIL, Grayscale posiada również fundusze inwestycyjne Ethereum Classic, Litecoin i Bitcoin Cash. Jeszcze w marcu 2021 r., Grayscale rozszerzył swoje portfolio o Basic Attention Token (BAT), Chainlink (LINK), Decentraland (MANA), Filecoin (FIL) i Livepeer (LPT).

Korekta na rynku kryptowalut

We wtorek rynek kryptowalut zanotował potężną korektę i stracił prawie 300 miliardów dolarów swojej kapitalizacji rynkowej. BTC, ETH, SOL, ADA, DOT, DOGE, SHIB, XRP i kilka innych walut cyfrowych zanurkowało o ponad 10%. Komentując najnowszy spadek na rynku kryptowalut, Mikkel Morch, dyrektor wykonawczy w funduszu hedgingowym ARK36, powiedział:

Po raz kolejny Bitcoin zrobił to, co robi najlepiej – przeciwstawił się oczekiwaniom. Po osiągnięciu w zeszłym tygodniu rekordowego poziomu 69 tysięcy, inwestorzy oczekiwali, że trend ten będzie kontynuowany. Zamiast tego, widzieliśmy w dużej mierze trend boczny, którego kulminacją był wczorajszy spadek o prawie 8%. Taki spadek cen może wydawać się rozczarowujący lub nawet niepokojący, biorąc pod uwagę wymiatającą falę entuzjazmu, której rynki doświadczyły zaledwie w zeszłym tygodniu. Należy jednak pamiętać, że 8% spadek jest uważany za normalny ruch rynkowy na rynkach kryptowalut”.

Grayscale zamknął część funduszy kryptowalutowych
reklama
reklama