Przeglądarka Brave uruchamia natywny portfel kryptograficzny | Wiadomości | CrypS.

Przeglądarka Brave uruchamia natywny portfel kryptograficzny

Konrad Juszczyk
brave logo

Brave zbudował w swojej przeglądarce własny portfel kryptograficzny, zastępując poprzedni oparty na rozszerzeniu portfela MetaMask.

Portfel od Brave

Brave ogłosił, że jego przeglądarka internetowa zawiera teraz natywny portfel kryptowalut, zastępując poprzedni. Dzięki niemu użytkownicy będą mogli kupować, sprzedawać i handlować kryptowalutami, przechowywać swoje NFT oraz poznawać świat Web3 lub stron internetowych, które mają wbudowane funkcje blockchain.

Nowy portfel różni się od innych portfeli Web 3.0, takich jak MetaMask, tym, że nie wymaga od użytkowników pobierania rozszerzenia, ale jest raczej wbudowany bezpośrednio w przeglądarkę, jako główna funkcja. Według firmy ma to zmniejszyć zagrożenia bezpieczeństwa i polegać na dodatkowym procesorze i pamięci.

„Jednym z największych problemów z rozszerzeniami jest łatwość, z jaką przestępcy mogą zrobić fałszywe, które udają, że są tym oryginalnym — takie ataki spoofingu są dość powszechne” – powiedział jeden z założycieli Brave

Portfel jest dostępny na stronie ustawień w Brave 1.32, a już „wkrótce” pojawi się w mobilnych przeglądarkach Brave. Warto podkreślić również, że blockchain Solana stanie się domyślnym dla zdecentralizowanej obsługi aplikacji już w 2022 roku.

 

brave logo
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.