Przeglądarka Brave uruchamia natywny portfel kryptograficzny | Wiadomości | CrypS.

Przeglądarka Brave uruchamia natywny portfel kryptograficzny

Konrad Juszczyk
brave logo

Brave zbudował w swojej przeglądarce własny portfel kryptograficzny, zastępując poprzedni oparty na rozszerzeniu portfela MetaMask.

Portfel od Brave

Brave ogłosił, że jego przeglądarka internetowa zawiera teraz natywny portfel kryptowalut, zastępując poprzedni. Dzięki niemu użytkownicy będą mogli kupować, sprzedawać i handlować kryptowalutami, przechowywać swoje NFT oraz poznawać świat Web3 lub stron internetowych, które mają wbudowane funkcje blockchain.

Nowy portfel różni się od innych portfeli Web 3.0, takich jak MetaMask, tym, że nie wymaga od użytkowników pobierania rozszerzenia, ale jest raczej wbudowany bezpośrednio w przeglądarkę, jako główna funkcja. Według firmy ma to zmniejszyć zagrożenia bezpieczeństwa i polegać na dodatkowym procesorze i pamięci.

„Jednym z największych problemów z rozszerzeniami jest łatwość, z jaką przestępcy mogą zrobić fałszywe, które udają, że są tym oryginalnym — takie ataki spoofingu są dość powszechne” – powiedział jeden z założycieli Brave

Portfel jest dostępny na stronie ustawień w Brave 1.32, a już „wkrótce” pojawi się w mobilnych przeglądarkach Brave. Warto podkreślić również, że blockchain Solana stanie się domyślnym dla zdecentralizowanej obsługi aplikacji już w 2022 roku.

 

brave logo
reklama
reklama