Senatorzy przedstawiają projekt ustawy, która ma zmienić nowe przepisy dot. krypto | Wiadomości | CrypS.

Senatorzy przedstawiają projekt ustawy, która ma zmienić nowe przepisy dot. krypto

Zerelik Maciej
ofac umieszcza portfele kryptowalut na liście sankcji

Dwupartyjny zespół senatorów wprowadził poprawki do wymagań dotyczących raportowania kryptowalut zawartych w ustawie infrastrukturalnej podpisanej dziś przez prezydenta Bidena. Poprawki złagodziłyby niektóre aspekty tych wymagań.

Prezydent Joe Biden podpisał dziś po południu ustawę infrastrukturalną o wartości 1,2 biliona dolarów. Co więcej nazwał ją „ogromną wygraną dla narodu amerykańskiego”.

Jednak dwupartyjny zespół amerykańskich senatorów przedstawił projekt ustawy, który zawęziłby niektóre z przepisów w niej zawartych. Zwłaszcza tych dotyczących raportowania podatkowego kryptowalut. Wielu inwestorów kryptowalutowych wyraziło obawy, że przepis ten był zbyt szeroki i mógł być szczególnie problematyczny dla DeFi, górników i twórców oprogramowania.

Senator Cynthia Lummis, która sama posiada Bitcoina, oraz senator Ron Wyden, przewodniczący senackiej komisji finansów, wspólnie napisali nowy projekt ustawy. Miałby on wprowadzić zmiany z mocą wsteczną. Senator Lummis ostrzegła:

Aktywa cyfrowe pozostaną w naszym systemie finansowym, a decyzje, które podejmujemy teraz, będą miały wpływ na dalszą przyszłość. Powinniśmy wspierać innowacje, a nie je tłumić.

Projekt ustawy wyjaśnia niektóre wymogi sprawozdawczości podatkowej, które zostały uwzględnione w ustawie infrastrukturalnej. Początkowo miały one pomóc w finansowaniu kosztów.

Jak twierdzi senator Wyden, zgodnie z poprawkami, wymagania te nie miałyby już zastosowania do „osób rozwijających technologię blockchain i portfele”. Podkreślił on znaczenie ochrony amerykańskich innowacji, ale także potrzebę egzekwowania poboru podatków.

ofac umieszcza portfele kryptowalut na liście sankcji
reklama
reklama