Senatorzy przedstawiają projekt ustawy, która ma zmienić nowe przepisy dot. krypto | Wiadomości | CrypS.

Senatorzy przedstawiają projekt ustawy, która ma zmienić nowe przepisy dot. krypto

Redakcja
ofac umieszcza portfele kryptowalut na liście sankcji

Dwupartyjny zespół senatorów wprowadził poprawki do wymagań dotyczących raportowania kryptowalut zawartych w ustawie infrastrukturalnej podpisanej dziś przez prezydenta Bidena. Poprawki złagodziłyby niektóre aspekty tych wymagań.

Prezydent Joe Biden podpisał dziś po południu ustawę infrastrukturalną o wartości 1,2 biliona dolarów. Co więcej nazwał ją “ogromną wygraną dla narodu amerykańskiego”.

Jednak dwupartyjny zespół amerykańskich senatorów przedstawił projekt ustawy, który zawęziłby niektóre z przepisów w niej zawartych. Zwłaszcza tych dotyczących raportowania podatkowego kryptowalut. Wielu inwestorów kryptowalutowych wyraziło obawy, że przepis ten był zbyt szeroki i mógł być szczególnie problematyczny dla DeFi, górników i twórców oprogramowania.

Senator Cynthia Lummis, która sama posiada Bitcoina, oraz senator Ron Wyden, przewodniczący senackiej komisji finansów, wspólnie napisali nowy projekt ustawy. Miałby on wprowadzić zmiany z mocą wsteczną. Senator Lummis ostrzegła:

Aktywa cyfrowe pozostaną w naszym systemie finansowym, a decyzje, które podejmujemy teraz, będą miały wpływ na dalszą przyszłość. Powinniśmy wspierać innowacje, a nie je tłumić.

Projekt ustawy wyjaśnia niektóre wymogi sprawozdawczości podatkowej, które zostały uwzględnione w ustawie infrastrukturalnej. Początkowo miały one pomóc w finansowaniu kosztów.

Jak twierdzi senator Wyden, zgodnie z poprawkami, wymagania te nie miałyby już zastosowania do “osób rozwijających technologię blockchain i portfele”. Podkreślił on znaczenie ochrony amerykańskich innowacji, ale także potrzebę egzekwowania poboru podatków.

ofac umieszcza portfele kryptowalut na liście sankcjireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.