Senatorzy przedstawiają projekt ustawy, która ma zmienić nowe przepisy dot. krypto | Wiadomości | CrypS.

Senatorzy przedstawiają projekt ustawy, która ma zmienić nowe przepisy dot. krypto

Maciej Zerelik
ofac umieszcza portfele kryptowalut na liście sankcji

Dwupartyjny zespół senatorów wprowadził poprawki do wymagań dotyczących raportowania kryptowalut zawartych w ustawie infrastrukturalnej podpisanej dziś przez prezydenta Bidena. Poprawki złagodziłyby niektóre aspekty tych wymagań.

Prezydent Joe Biden podpisał dziś po południu ustawę infrastrukturalną o wartości 1,2 biliona dolarów. Co więcej nazwał ją „ogromną wygraną dla narodu amerykańskiego”.

Jednak dwupartyjny zespół amerykańskich senatorów przedstawił projekt ustawy, który zawęziłby niektóre z przepisów w niej zawartych. Zwłaszcza tych dotyczących raportowania podatkowego kryptowalut. Wielu inwestorów kryptowalutowych wyraziło obawy, że przepis ten był zbyt szeroki i mógł być szczególnie problematyczny dla DeFi, górników i twórców oprogramowania.

Senator Cynthia Lummis, która sama posiada Bitcoina, oraz senator Ron Wyden, przewodniczący senackiej komisji finansów, wspólnie napisali nowy projekt ustawy. Miałby on wprowadzić zmiany z mocą wsteczną. Senator Lummis ostrzegła:

Aktywa cyfrowe pozostaną w naszym systemie finansowym, a decyzje, które podejmujemy teraz, będą miały wpływ na dalszą przyszłość. Powinniśmy wspierać innowacje, a nie je tłumić.

Projekt ustawy wyjaśnia niektóre wymogi sprawozdawczości podatkowej, które zostały uwzględnione w ustawie infrastrukturalnej. Początkowo miały one pomóc w finansowaniu kosztów.

Jak twierdzi senator Wyden, zgodnie z poprawkami, wymagania te nie miałyby już zastosowania do „osób rozwijających technologię blockchain i portfele”. Podkreślił on znaczenie ochrony amerykańskich innowacji, ale także potrzebę egzekwowania poboru podatków.

ofac umieszcza portfele kryptowalut na liście sankcji
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.