Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 17.02.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 17.02.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 17.02.2021
  • Bitcoin przekroczył poziom 50,000 dolarów

5,000, 10,000, 50,000 – wszystkie te liczby są dość arbitralne, a jednak ich okrągłość jest w jakiś sposób bardziej znacząca niż, powiedzmy, 51,789. Dlatego też, kiedy Bitcoin przekroczył 50,000 dolarów była to wielka sprawa, choć nieco nieoczekiwana. W chwili pisania tekstu kryptowaluta jest wyceniana na około 51,059 USD. Nawet jeśli bitcoin ponownie spadnie poniżej 50,000 USD, wielu analityków uważa, że ​​nie potrwa to długo, a obecny poziom jest nową normą.

  • Plany Microsoftu na inwestycję w bitcoin (BTC)

Prezes Microsoftu Brad Smith nie wykluczył możliwości umieszczenia funduszy w bitcoinach, jednak z jego słów wynika, że firma nie ma takich planów w najbliższym czasie.

  • FED nazwał Bitcoin konkurentem złota

Bitcoin może konkurować ze złotem, ale ma niewielkie szanse, aby stać się alternatywną walutą. Taką opinię wyraził szef Federal Reserve Bank of St. Louis James Bullard w CNBC. W trakcie wywiadu Bullard nie poparł argumentów zwolenników pierwszej kryptowaluty, co do przyszłości BTC jako konkurencji dla dolara. Dla niego bitcoin jest po prostu jedną z walut cyfrowych o wysokiej zmienności.

  • Niemiecka firma z sektora konopi stawia na Bitcoina

Niemiecka firma SynBiotic SE ogłosiła, że zamierza zabezpieczyć się przed dewaluacją euro poprzez inwestycję w Bitcoina. To czyni ją pierwszą publicznie notowaną firmą w Niemczech z sektora konopi indyjskich, która zapowiedziała inwestycję w sztandarową kryptowalutę.

Chiński cyfrowy juan jest testowany w coraz większej ilości miast, a rozwój CBDC dla kraju jest jednym z czołowych projektów. Z tego powodu Chiny chcą, aby korzystanie z lokalnej kryptowaluty było jak najprostsze. Według lokalnego portalu informacyjnego „Postal Savings Bank of China” stworzył już biometryczny portfel sprzętowy na potrzeby projektu.

  • Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz spółka Ripple poinformowały, że szanse na zawarcie przedsądowej ugody są niewielkie. Spór regulatora i spółki kryptowalutowej dotyczący rzekomych nieprawidłowości finansowych zostanie rozstrzygnięty w sądzie.

  • Rynek tokenów NFT rośnie jak na drożdżach

Sprzedaż niewymiennych tokenów kwitnie, a czołowe rynki odnotowują rekordowe wolumeny. Tylko w ciągu ostatnich 30 dni sprzedane zostały NFT warte ponad 100 mln dolarów.

Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 17.02.2021reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.