Plany Microsoftu na inwestycję w bitcoin (BTC) | Wiadomości | CrypS.

Plany Microsoftu na inwestycję w bitcoin (BTC)

Konrad Juszczyk
Plany Microsoftu w zainwestowanie w BTC

Prezes Microsoftu Brad Smith nie wykluczył możliwości umieszczenia funduszy w bitcoinach, jednak z jego słów wynika, że firma nie ma takich planów w najbliższym czasie.

Kryptowalutowe plany Microsoftu

Po zakupie bitcoinów przez Teslę o wartości 1,5 miliarda dolarów, wielu członków społeczności kryptograficznej spodziewało się, że wkrótce pojawi się więcej firm z listy Fortune 500 na pokładzie. Microsoft, druga co do wielkości firma w Stanach Zjednoczonych, wyceniona w ubiegłym roku na 1 bilion dolarów najwyraźniej nie ma niestety żadnych krótkoterminowych planów umieszczenia swoich aktywów w bitcoinie (BTC).

W wywiadzie udzielonym 16 lutego CNN, prezes firmy Brad Smith zasugerował, że Microsoft wciąż może zmienić zdanie na temat inwestycji w Bitcoin. Jednak zapytany, czy Microsoft omawia plany dywersyfikacji swoich inwestycji w kryptowaluty po inwestycji Tesli w BTC, Smith powiedział, że nic nie wie o takich dyskusjach:

Nie słyszałem żadnej nowej rozmowy o Bitcoinie. Ale pozwól mi tylko powiedzieć, Julio, jeśli zmienimy naszą politykę inwestycyjną dotyczącą bitcoina, będziesz pierwszą lub przynajmniej drugą, która się o tym dowie. – powiedział prezes firmy Brad Smith w wywiadzie prowadzonym przez z Julie Chatterley z CNN

Inwestycje gigantów w kryptowaluty

Należy zauważyć, że w przeciwieństwie do Microsoftu mogą istnieć inne firmy bardziej skłonne do inwestowania w kryptowaluty, zwłaszcza że ​​większość z nich dąży do zminimalizowania ryzyka spadku swoich zysków. Następną firmą, na którą warto zwrócić uwagę, będzie Twitter. Jej dyrektor generalny, Jack Dorsey, jest znanym zwolennikiem bitcoina. Druga firma, którą prowadzi, czyli Square już kupiła BTC o wartości 50 milionów dolarów w 2020 roku. Następnie można spodziewać się, że inne firmy technologiczne, takie jak Facebook, Alphabet i Amazon, zainwestują w największą kryptowalutę na świecie.

Nawet współprezes JPMorgan Chase Daniel Pinto 12 lutego stwierdził, że firma ostatecznie będzie musiała zaangażować się w bitcoina z powodu rosnącego popytu. Wcześniej stratedzy JPMorgan argumentowali, że zakup BTC przez Teslę niekoniecznie wywoła tonę podobnych inwestycji ze względu na dużą zmienność bitcoina, jednak pomyłki ze strony analityków banku zbyt często były na niekorzyść byczego charakteru kryptowalut.

Plany Microsoftu w zainwestowanie w BTC
reklama
reklama