Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna | Wiadomości | CrypS.

Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna

Mariusz Przepiórka
Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz spółka Ripple poinformowały, że szanse na zawarcie przedsądowej ugody są niewielkie. Spór regulatora i spółki kryptowalutowej dotyczący rzekomych nieprawidłowości finansowych zostanie rozstrzygnięty w sądzie.

W piśmie skierowanym do sędzi federalnej Analisy Torres z Sądu Okręgowego dla Południowego Okręgu Nowego Jorku strony napisały, że po omówieniu sprawy „w tej chwili nie ma perspektyw do zawarcia ugody”. Strony zauważyły ponadto, że poprzednie rozmowy ugodowe miały miejsce za czasów administracji prezydenta Donalda Trumpa i były prowadzone głównie z dyrektorami wydziałów, którzy od tego czasu opuścili SEC.

Spór SEC i Ripple rozpoczął się w grudniu ubiegłego roku, kiedy to amerykański regulator zarzucił spółce z branży kryptowalutowej złamanie przepisów dotyczących papierów wartościowych. SEC twierdziła, że spółka, jej CEO Brad Garlinghouse oraz prezes Chris Larsen sprzedali XRP o wartości ponad 1 mld USD inwestorom detalicznym, bez wcześniej rejestracji kryptowaluty jako papieru wartościowego lub złożenia wniosku o zwolnienie z tego obowiązku. SEC uznaje XRP za papiery wartościowe i właśnie tego chce dowieść w sądzie.

Strony już za kilka dni spotkają się w sądzie

Co ciekawe, w piśmie przesłanym do sądu SEC poinformowała, że będzie ubiegać się o możliwość przedstawienia dodatkowych pięciu zeznań, poza dziesięcioma dozwolonymi w związku z zarzutami dla Ripple. Regulator chce dowieść, że władze spółki miały świadomość, że XRP może zostać uznane za „kontrakty inwestycyjne”, czyli papiery wartościowe na mocy obowiązujących przepisów federalnych.

Spółka Ripple nie zgadza się na to wskazując, że wniosek SEC jest  „niewłaściwy i nie ma podstaw prawnych”. SEC może również zwrócić się do sądu, aby wymusić na Ripple przedstawienie dodatkowych dokumentów. Wstępne przedprocesowe spotkanie stron i sądu odbędzie się 22 lutego bieżącego roku.

Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobnareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.