Rynek tokenów NFT rośnie jak na drożdżach | Wiadomości | CrypS.

Rynek tokenów NFT rośnie jak na drożdżach

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Rynek NFT rośnie jak na drożdżach

Sprzedaż niewymiennych tokenów kwitnie, a czołowe rynki odnotowują rekordowe wolumeny. Tylko w ciągu ostatnich 30 dni sprzedane zostały NFT warte ponad 100 mln dolarów.

Kamień milowy został odnotowany przez współzałożyciela firmy Paradigm – Matta Huanga. Huang opublikował zrzut ekranu z rynku NFT i trackera danych CryptoSlam.

CryptoSlam podał również, że duża część handlu odbywa się teraz na rynkach wtórnych. To mogłoby wskazywać, że cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie zmieniają właściciela częściej, niż mogłoby się wydawać. Najlepiej sprzedającą się platformą NFT jest NBA Top Shot – kolekcja oparta na koszykówce, wprowadzona w październiku 2020 r. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin jej wolumen wyniósł 5,8 mln USD, a w ciągu ostatnich 30 dni 68,5 mln USD. Top Shot jest pierwszą blockchainową platformą, która podpisała umowę licencyjną z NBA. W rozmowie z ESPN, wiceprezes NBA ds. licencjonowania, Adrienne O’Keeffe, powiedziała:

“Blockchain jest wyjątkowy. Może dostarczyć wartość właścicielom własności intelektualnej na niższym szczeblu. Naprawdę wierzymy, że technologia blockchain ma siłę przebicia i jest obiecująca dla naszej działalności.”

Według CryptoSlam na drugim i trzecim miejscu pod względem sprzedaży NFT uplasowały się Hashmasks i CryptoPunks. Szwajcarska firma Hashmask jest gospodarzem kolekcji unikalnych, cyfrowych portretów stworzonych przez kolektyw ponad 70 artystów. W ciągu ostatnich siedmiu dni sprzedaż oscylowała w granicach 8 mln USD. Jeden z rzadszych portretów na początku tego miesiąca osiągnął cenę 650 tysięcy dolarów w ETH.

CryptoPunks to generowane algorytmicznie obrazy o wymiarach 24×24 piksel. Sprzedaż punków jest niesamowita i nie mieści się w głowie zwykłemu zjadaczowi chleba. W ciągu ostatnich 24 godzin sprzedano punki za 1,5 miliona dolarów. Z kolei łączna sprzedaż w ciągu ostatniego tygodnia to 13,4 miliona dolarów. Jeden z pikselowanych obrazów sprzedał się pod koniec stycznia za niebotyczną kwotę 605 ETH.

Oprócz sztuki NFT, prężnie rozwija się także rynek wirtualnych nieruchomości. Jak informowaliśmy ostatnio, pewien gracz kupił ziemię w blockchainowej grze Axie Infinity za 1,5 miliona dolarów. Była to prawdopodobnie najwyższa transakcja NFT w historii.

Rynek NFT rośnie jak na drożdżachreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.