Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 16.03.22] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 16.03.22]

Michał Misiura
przegląd dnia w kryptowalutach 16.03.2022

Rynek krypto oczekuje na podwyżkę stóp procentowych w USA

Prawdopodobnie dziś około godziny 19:00 czasu polskiego poznamy decyzję komitetu FOMC amerykańskiej Rezerwy Federalnej, dotyczącą podniesienia stóp procentowych w USA. Zdecydowana większość analityków obstawia, że wzrosną one o 0,25%. Rekordowa inflacja wywiera presję na Fed, którą z drugiej strony studzi wojna na Ukrainie. Kryptowaluty mają tendencję do reagowania na zmiany w polityce monetarnej, dlatego rynek oczekuje na wiadomości ze Stanów Zjednoczonych. –> czytaj więcej na ten temat


Aktywność dużych graczy na rynku krypto jest najniższa od roku

Według platformy analitycznej Santiment liczba transakcji w ETH, BTC i USDT, o wartości ponad 100 tys. USD, jest najniższa od roku. To może wskazywać, że duzi gracze czekają na dalszy rozwój wydarzeń, mogących wpłynąć na światową koniunkturę. –> czytaj więcej na ten temat


NFT wkrótce pojawi się na Instagramie – zapowiada Zuckerberg

Mark Zuckerberg ujawnił, że jego spółka pracuje nad wprowadzeniem tokenów NFT na Instagram, do którego ma dojść „w najbliższym czasie”. Deklaracja szefa Mety padła podczas wczorajszego panelu na Austin’s South by Southwest Festival w Teksasie. Zuckerberg ujawnił, że użytkownicy platformy będą mogli pochwalić się posiadanymi NFT oraz tworzyć własne niewymienne tokeny.  –> czytaj więcej na ten temat


MetaMask ma już ponad 30 mln aktywnych użytkowników

Grono aktywnych użytkowników MetaMask zwiększyło się o 42% od listopada ubiegłego roku, kiedy korzystało z niego 21 milionów osób.

W ostatnim czasie kapitalizacja spółki ConsenSys, do której należy portfel, przekroczyła 7 miliardów dolarów (po kolejnej rundzie finansowania na kwotę 450 mln USD, wspartej m.in. przez ParaFi Capital, Microsoft i Softbank). W planach spółki jest stworzenie DAO oraz emisja natywnego tokena MetaMask.


Rozwiązanie skalujące Hydra Heads debiutuje na testnecie Cardano

Zespół Cardano ogłosił znaczące postępy przy długo oczekiwanej aktualizacji Hydra. Rozwiązanie skalujące zostało pomyślnie uruchomione w publicznej sieci testowej, prawie rok po przedstawieniu jej koncepcji. Wdrożenie Hydra Heads ma na celu zwiększenie przepustowości, zmniejszenie opóźnień oraz optymalizację sieci Cardano. Po dokładny opis rozwiązania odsyłamy do wpisu na blogu IOHK.

Warto wspomnieć także, że całkowita wartość tokenów zablokowanych (TVL) w ekosystemie Cardano , pobiła dziś rekord osiągając 207,67 mln USD. –> źródło: Finbold


Kopalnia BTC, oskarżona o zbyt głośną pracę, przegrywa w sądzie

Farma miningowa Red Dog Technologies z Tennessee przegrała proces wytoczony przez hrabstwo, którego mieszkańcy skarżyli się na hałas wentylatorów chłodzących. Sędzia John Rambo stwierdził, że działanie obiektu narusza zasady zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli odwołanie złożone przez adwokata kopalni nie zmieni werdyktu, obiekt będzie musiał wstrzymać działanie do czasu rozwiązania problemu. –> czytaj więcej na ten temat


Binance uzyskuje licencję w Dubaju

Po wczorajszej informacji o uzyskaniu licencji w Bahrajnie, największa giełda kryptowalut świata ogłosiła zdobycie zezwolenia na ograniczone świadczenie usług od regulatora Dubaju. To kolejny etap ekspansji Binance na Bliskim Wschodzie.


Czy to wszystko?

Jeżeli uważasz, że w dzisiejszym podsumowaniu dnia zabrakło jakiejś istotnej informacji, prosimy Cię o sygnał w komentarzach.

przegląd dnia w kryptowalutach 16.03.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.