Mark Zuckerberg: NFT wkrótce pojawi się na Instagramie | Wiadomości | CrypS.

Mark Zuckerberg: NFT wkrótce pojawi się na Instagramie

Anna Sutowicz
Instagram NFT

Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Meta ujawnił, że jego aplikacja przygotowuje się do tego, by do platformy mediów społecznościowych Instagram dodać tokeny NFT.

Wygląda na to, że Meta podejmuje kolejne kroki w dążeniu do stworzenia własnego metaverse. Instagram to kolejna platforma, na której wkrótce zagości NFT. Wczoraj, podczas panelu na Austin’s South by Southwest Festival w Teksasie, Mark Zuckerberg powiedział:

Pracujemy nad wprowadzeniem NFT na Instagram w najbliższym czasie. Miejmy nadzieję, że z czasem uda się wybić różne rzeczy w tym środowisku.

Nie podał szczegółowych informacji na temat konkretnej daty ich wprowadzenia. Komentarze dyrektora generalnego Meta w czasie panelu South by Southwest potwierdziły jednak wcześniejsze doniesienia.

Całkiem nowe NFT

Mark Zuckerberg powiedział także, że ludzie będą mogli nie tylko pochwalić się swoimi obecnymi NFT, lecz również wyemitować całkiem nowe. Już w styczniu tego roku informowaliśmy, że Meta pracuje nad „prototypem” rynku, na którym użytkownicy będą mieli szansę na zakup, sprzedaż oraz wybijanie NFT. Wówczas nie było wiadomo, którą sieć blockchain wykorzysta Meta.

Zainteresowanie Marka Zuckerberga obszarem NFT raczej nie jest zaskoczeniem. W październiku ubiegłego roku Facebook zmienił nazwę na Meta, by w ten sposób odzwierciedlić swoją koncentrację na wirtualnej rzeczywistości.

Instagram nie byłby jedyną platformą społecznościową, która wprowadziła NFT. Twitter zintegrował już zdjęcia profilowe NFT i łączność z portfelem ETH dla subskrybentów Twitter Blue. Poza tym, nie tylko platformy mediów społecznościowych zainteresowały się przestrzenią. Także tradycyjne firmy finansowe wykazują coraz to większe zainteresowanie branżą. American Express, czyli firma obsługująca karty kredytowe prawdopodobnie przygotowuje się m.in do umożliwienia korzystania ze swoich kart kredytowych na rynku NFT.

Instagram NFTreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.