Kopalnia BTC przegrała sprawę w sądzie | Wiadomości | CrypS.

Kopalnia BTC przegrała sprawę w sądzie

Anna Sutowicz
kopalnia kryptowalut

Kopalnia BTC w Tennessee Red Dog Technologies, która w wyniku skarg na hałas, pozostawała w konflikcie z mieszkańcami i lokalnymi urzędnikami, przegrała wczoraj bitwę w sądzie. Od wielu miesięcy ludzie mieszkający w pobliżu centrum wydobywczego narzekali na poziom hałasu spowodowany działalnością wentylatorów chłodzących sprzęt.

Kopalnia Red Dog działa od 8 rano do 2 w dni powszednie. Natomiast w piątki wydobywa BTC bez przerwy aż do niedzieli. Mieszkańcy długo skarżyli się na głośny hałas dochodzący z maszyn. Hrabstwo złożyło pozew przeciwko Red Dog Technologies, by w efekcie wymusić zamknięcie kopalni.

Mimo tego, że pełnomocnik firmy próbował przekonywać sąd, że Red Dog Technologies świadczy usługi mające charakter użyteczności publicznej, to w ocenie sędziego wydobycie BTC nie mieści się w tych kategoriach. Sędzia uznał, że eksploatacja prowadzona przez Red Dog Technologies narusza zasady zagospodarowania przestrzennego. Werdykt w sprawie wydał sędzia John Rambo.

„Stale szukamy sposobów…”

W czasie spotkania, które odbyło się w tym miesiącu przedstawiciel Red Dog powiedział komisarzom hrabstwa Washington, że firma stale szuka sposobów na zmniejszenie hałasu. Sąsiedzi jednak twierdzą, że jak dotąd nie zauważyli żadnych ulepszeń. W trakcie przesłuchania Red Dog Technologies, więcej niż połowa z 15 komisarzy zasugerowała lub wprost wezwała do zamknięcia kopalni, aż do czasu kiedy firma nie poradzi sobie z hałasem. Komisarz Bryan Davenport stwierdził, że:

Będąc dobrym sąsiadem, zamknąłbym to, dopóki nie znajdę rozwiązania problemu. To kultura firmy i chęć bycia dobrymi, odpowiedzialnymi sąsiadami. Zdaję sobie sprawę, że to biznes, pieniądze są zagrożone i tym podobne, ale jakość życia jest o wiele ważniejsza niż pieniądze.

W opinii innego komisarza natomiast do czasu znalezienia odpowiedniego rozwiązania firma powinna powstrzymać się od wydobycia chociaż w nocy. Freddie Malone powiedział, że:

To dałoby mieszkańcom trochę odpoczynku od hałasu w godzinach wieczornych, kiedy są w domu. Nawet jeśli wymagałoby to inwestycji ze strony Red Doga, aby zapłacić więcej za energię elektryczną i uruchomić ją w ciągu dnia.

Po przegranej sprawie, adwokat reprezentujący Red Dog odmówił komentarza. Odwołanie zostało przyjęte.

kopalnia kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.