Bitcoin w oczekiwaniu na oświadczenie FOMC | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin w oczekiwaniu na oświadczenie FOMC

Mariusz Przepiórka
btc chain

Bitcoin pozostaje w trendzie bocznym w oczekiwaniu na oświadczenie komitetu FOMC amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Oczekuje się, że przewidywania FOMC zostaną opublikowane po oświadczeniu dotyczącym stóp procentowych. Jest to pierwsza oczekiwana podwyżka stóp procentowych przez Fed od 2018 roku.

Rynek początkowo oczekiwał podwyżki stóp o 50 punktów bazowych. Z powodu inwazji Rosji na Ukrainę oczekiwania zostały zredukowane do zaledwie 25 pb. Presję na Fed wywiera w dużej mierze inflacja, która osiąga rekordowe poziomy, a dane historyczne wskazują, że kryptowaluty mają tendencję do reagowania na zmiany w polityce monetarnej.

Zmienny kurs BTC na giełdach

Na początku dzisiejszej sesji wartość bitcoina zanotowała znaczący skok z poziomu 39 tys. USD do 41,6 tys. USD. Rynek szybko jednak zniwelował te zyski, obniżając cenę w kierunku 39 tys. USD. Ze względu na krótkotrwały skok wartości doszło do likwidacji krótkich pozycji na BTC. Z 47,3 mln USD, które zostały zlikwidowane, na giełdę Okex przypadło 38,82 mln USD.

Raport związany z sytuacją na rynku bitcoina przygotowała firma analityczna Glassnode. Jej zdaniem, niepewność związana z sytuacją geopolityczną i stopami procentowymi Fed osłabiła zapędy inwestorów do gromadzenia bitcoinów. Biorąc pod uwagę wysoki odsetek tokenów przynoszących straty, które znajdują się w posiadaniu krótkoterminowych inwestorów, nie można wykluczyć ich ostatecznej kapitulacji.

Inwestorzy długoterminowi zwiększają sprzedaż

Analitycy stwierdzili wzrost sprzedaży wśród długoterminowych inwestorów w BTC. Udział monet „w wieku” co najmniej sześciu miesięcy wzrósł do 5%, co nie było spotykane w kilku poprzednich miesiącach.

Eksperci zwrócili też uwagę, że po zakończeniu poprzednich cykli wzrostowych następowała ostateczna realizacja zysków przez inwestorów. Nie wykluczają powtórzenia tego scenariusza w przyszłości. Sprzedającymi mogą być inwestorzy krótkoterminowi (z okresem posiadania BTC krótszym niż 155 dni). 82% posiadanych przez nich bitcoinów (2,51 mln BTC) przy obecnej cenie przynosi straty. Dodatkowym czynnikiem zachęcającym do sprzedaży jest gwałtowny odpływ bitcoinów z portfeli Coinbase.

btc chainreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.