Grube ryby ograniczają transakcje kryptowalutowe | Wiadomości | CrypS.

Grube ryby ograniczają transakcje kryptowalutowe

Mariusz Przepiórka
bitcoin on hand

Na rynku kryptowalutowym zapanowało lekkie ożywienie. To efekt wzrostu ceny BTC do 40 tys. USD, co jest najwyższym poziomem cenowym od 10 marca. Wiodąca kryptowaluta wciąż jednak znajduje się na poziomie niższym o prawie 40% od swojego rekordowego poziomu z listopada 2021 roku.

Presja na ceny kryptowalut spowodowała spadek liczby transakcji zawieranych przez grube ryby tej branży. Według platformy analitycznej Santiment, transakcje zawierane przez największych graczy na rynku BTC, ETH i USDT osiągnęły najniższy poziom od roku.

– Bitcoin, ethereum i tether odnotowały spadek liczby transakcji zwieranych przez dużych graczy i osiągnęły najniższą od roku liczbę transakcji o łącznej wartości powyżej 100 tys. USD. Nie jest to jeszcze bessa, ale może odzwierciedlać oczekiwania grubych ryb w odniesieniu do dalszego rozwoju sytuacji związanej z wojną na Ukrainie i inflacją – wskazała firma Santiment.

Rynek kryptowalutowy skurczył się o 1 bln USD

Oprócz spadku ogólnej liczby transakcji zawieranych przez grube ryby w ciągu ostatnich 12 miesięcy gwałtownie wzrósł odpływ środków z giełd kryptowalutowych. W ostatnim tygodniu prawie 30 000 BTC przeniesiono z platformy Coinbase do nieznanych portfeli kryptowalutowych. W rezultacie saldo BTC na giełdzie Coinbase znacznie się zmniejszyło. W ciągu ostatnich dwóch lat saldo BTC na Coinbase zmniejszyło się o ponad 36%. Od listopada 2021 roku kapitalizacja rynku kryptowalut straciła blisko 1 bln USD.

Oceniając rozwój sytuacji na rynku kryptowalut i cenę BTC, Marcus Sotiriou, analityk spółki GlobalBlock, powiedział, że inwestorzy BTC obawiają się pierwszej podwyżki stóp, ponieważ jest to dzień, w którym płynność może zacząć uciekać z globalnych rynków. – Wczoraj komisja ds. gospodarczych i monetarnych Parlamentu Europejskiego głosowała nad proponowanymi ramami kryptowalutowymi (MiCA). W ostatniej chwili do projektu dodano stopniowy zakaz walut opartych o proof-of-work. Na szczęście komisja zagłosowała przeciwko temu zakazowi – dodał Marcus Sotiriou.

bitcoin on hand
reklama
reklama