Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 16.02.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 16.02.21]

Konrad Juszczyk
podsumowanie dnia w branży kryptowalut - 16 lutego 2021
  • Całkowity wolumen handlu na Uniswap przekroczył 100 mld USD

Według danych firmy analitycznej „Dune Analytics”, w poniedziałek, całkowity wolumen handlu na Uniswap osiągnął 101,5 miliarda dolarów.

  • Część transakcji w blockchainie Verge (XVG) zniknęła

W sieci Verge (XVG) doszło do ogromnej reorganizacji blockchainu, w wyniku której zniknęło ponad 6 miesięcy transakcji i sald. Twórcy jednak twierdzą, że można to naprawić, a inwestorzy wykorzystują wyprzedaż w celu zwiększenia swoich udziałów w XVG.

  • Górnicy Bitcoin ustanowili nowy rekord tygodniowych przychodów

Przychody z wydobycia w zeszłym tygodniu pobiły poprzedni rekord ustanowiony w połowie grudnia 2017 roku. Górnicy Bitcoin zarobili w zeszłym tygodniu 354 mln USD.

  • Coinquista przywróciła wypłaty

Zgodnie z zapowiedziami z początku miesiąca, giełda Coinquista przywróciła wypłaty, wstrzymane 26 stycznia. Wciąż nie działają jednak wszystkie funkcje platformy – w tym handel kryptowalutami.

  • Hongkong rozważa zakaz detalicznego obrotu kryptowalutami

Global Digital Finance, zrzeszająca grupę giełd kryptowalutowych, opublikowała ostrzeżenie przed planowanym przez Hongkong zakazem obrotu kryptowalutowego dla klientów detalicznych.

  • Pożyczkodawca kryptowalut Celsius wypłacił 250 mln USD

Platforma nagród kryptograficznych odnotowała ogromny wzrost w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Celsius, scentralizowana platforma pożyczkowa kryptowalut, twierdzi, że wypłaciła ponad 250 milionów dolarów w nagrodach swoim 415 000 użytkowników, co podkreśla szybki rozwój protokołów pożyczkowych blockchain.

  • Członek zarządu Tesli dyrektorem w dwóch firmach kryptowalutowych

Według doniesień The Telegraph, członek komisji audytowej spółki Tesla, która wyraziła zgodę na inwestycję 1,5 mld USD w bitcoiny, sam również jest inwestorem kryptowalutowym. Antonio Gracias, jednocześnie członek zarządu Tesli, jest także dyrektorem w spółkach BitGo i ErisX.

  • Połowa nielegalnego krypto jest prana przez zaledwie 5 serwisów

Nowy raport Chainalysis wykazał, że znaczna większość nielegalnie zdobytych kryptowalut przepływa przez zaledwie kilkaset adresów depozytowych i kilka serwisów.

  • Nowa aukcja NFT zajęła trzecie miejsce pod względem sprzedaży

Cztery wspólne NFT uruchomione przez muzyka Two Feet i artystę FEWOCiOUS wygenerowały ponad 1 milion dolarów na największej do tej pory aukcji Nifty Gateway w 2021 roku.

  • Brazylijska giełda tworzy program Bug Bounty

BitcoinTrade, druga co do wielkości giełda kryptowalut w Brazylii, ogłosiła właśnie partnerstwo z BugHunt. Razem stworzą program, który zachęci hakerów do znajdowania błędów na platformie w zamian za wynagrodzenie.

podsumowanie dnia w branży kryptowalut - 16 lutego 2021reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.