Członek zarządu Tesli dyrektorem w dwóch firmach kryptowalutowych | Wiadomości | CrypS.

Członek zarządu Tesli dyrektorem w dwóch firmach kryptowalutowych

Mariusz Przepiórka
Członek zarządu Tesli dyrektorem w dwóch firmach kryptowalutowych

Według doniesień The Telegraph, członek komisji audytowej spółki Tesla, która wyraziła zgodę na inwestycję 1,5 mld USD w bitcoiny, sam również jest inwestorem kryptowalutowym. Antonio Gracias, jednocześnie członek zarządu Tesli, jest także dyrektorem w spółkach BitGo i ErisX.

BitGo to spółka zajmująca się zabezpieczeniami cyfrowych aktywów i powiernictwem, a ErisX to kryptowalutowa platforma tradingowa. Tesla nie ujawniła, jak Antonio Gracias głosował w sprawie inwestycji w bitcoiny. Wiadomo natomiast, że Gracias w tym roku zamierza odejść z Tesli, w której pracował od 2007 roku. Na tym jego związki z Elonem Muskiem jednak nie wygasną, ponieważ jest również członkiem zarządu w spółce SpaceX.

Pochodzący z Chicago przedsiębiorca jest również założycielem firmy inwestycyjnej Valor Equity Partners. Wcześniej Gracias zainwestował w Harbor, platformę tokenów bezpieczeństwa, która została przejęta przez BitGo w zeszłym roku. Chociaż nie jest jasne, czy Gracias brał udział w głosowaniu nad zatwierdzeniem zmiany polityki inwestycyjnej Tesli, eksperci sugerują, że może dochodzić do konfliktu interesów ze względu na stanowiska zajmowane przez przedsiębiorcę.

Tesla winduje cenę bitcoina

Bill Klepper, profesor zarządzania w Columbia Business School, powiedział w rozmowie z The Telegraph, że firma powinna ujawnić wszelkie informacje, ponieważ właśnie brak przejrzystości sprawia, że etyka jest kwestionowana. Ostatnie sprawozdanie Tesli złożone w SEC ujawnia, że w styczniu firma przyjęła nową politykę inwestycyjną, która koncentruje się na inwestowaniu w aktywa cyfrowe i złoto. Zgodnie z tym dokumentem, Tesla kupiła bitcoiny o wartości 1,5 mld USD. Ujawnienie tej informacji wywindowało cenę bitcoina do rekordowego poziomu. Nie wszyscy inwestorzy jednak cieszą się z takiego ruchu Tesli. Gary Black, prywatny inwestor i były dyrektor w banku Goldman Sachs zamknął swoje pozycje na Tesli uznając je za ryzykowną alokację kapitału.

Członek zarządu Tesli dyrektorem w dwóch firmach kryptowalutowych
reklama
reklama