Brazylijska giełda tworzy program Bug Bounty | Wiadomości | CrypS.

Brazylijska giełda tworzy program Bug Bounty

Zerelik Maciej
brazylia scam indeal

BitcoinTrade, druga co do wielkości giełda kryptowalut w Brazylii, ogłosiła właśnie partnerstwo z BugHunt. Razem stworzą program, który zachęci hakerów do znajdowania błędów na platformie w zamian za wynagrodzenie.

Pomysł ten ma dwa główne cele. Z jednej strony, dąży do poprawy standardów jakości BitcoinTrade. Z drugiej strony, ma nadzieję promować scenę white hat hackinngu – tych hakerów, którzy wykorzystują swoje umiejętności w legalnych celach.

Duże wycieki danych w Brazylii

Decyzja BitcoinTrade pojawia się w następstwie ostatnich niepokojących wiadomości dla brazylijskiej branży cyberbezpieczeństwa. W zeszłym tygodniu doszło do wycieku prywatnych danych ponad 102 milionów Brazylijczyków. Co gorsza, te bazy danych są już wystawione na aukcji w darknecie. Do naruszenia bezpieczeństwa doszło po tym, jak niezidentyfikowana grupa hakerów zaatakowała największych brazylijskich operatorów usług mobilnych. Dla kontekstu, szacuje się, że całkowita populacja Brazylii wynosi około 211 milionów ludzi. W wycieku znalazły się nawet prywatne dane prezydenta Jaira Bolsonaro.

To jednak nie koniec. Kilka dni wcześniej do wiadomości publicznej wyciekły też informacje finansowe 223 milionów konsumentów – zarówno żywych, jak i zmarłych. Grupa anonimowych hakerów naruszyła systemy Serasa Experian, największej organizacji zajmującej się oceną zdolności kredytowej w kraju. Oprócz danych osobowych można było znaleźć również profile demograficzne, posiadane nieruchomości, wykształcenie, zarobki, informacje podatkowe, zakupione pojazdy itp.

screenshot

Istnieje nawet darmowa wersja dostępna dla każdego, zawierająca identyfikatory podatkowe, pełne imiona i nazwiska oraz daty urodzenia prawie każdego Brazylijczyka posiadającego konto bankowe.

W świecie kryptowalut zwiększają się obawy o potencjalne hacki. Na blockchainie transakcje są nieodwracalne, a użytkownicy wiedzą, że w przypadku włamania uzyskanie odszkodowania za szkody jest czasami prawie niemożliwe.

BitcoinTrade chce zminimalizować wszelkie możliwości ataku, aby zachować spokój ducha i zaufanie swoich klientów. Program stworzony wraz z BugHunt będzie płacił średnio 1850 USD za każdą znalezioną lukę. Kwoty będą się jednak wahać w zależności od wagi błędu.

brazylia scam indeal
reklama
reklama