Całkowity wolumen handlu na Uniswap przekroczył 100 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Całkowity wolumen handlu na Uniswap przekroczył 100 mld USD

Konrad Juszczyk
100 mld uniswap

Według danych firmy analitycznej „Dune Analytics”, w poniedziałek, całkowity wolumen handlu na Uniswap osiągnął 101,5 miliarda dolarów.

Kamień milowy dla Uniswap

Zdecentralizowana giełda (DEX) Uniswap osiągnęła w poniedziałek kamień milowy, ponieważ skumulowane obroty przekroczyły 100 miliardów dolarów w wyniku boomu na zdecentralizowane finanse.

Hayden Adams, dyrektor generalny Uniswap, napisał w poniedziałek na Twitterze, że platforma stała się pierwszą zdecentralizowaną giełdą, która przetworzyła transakcje o wartości ponad 100 miliardów dolarów. Korzystając z danych z Dune Analytics, Adams wykazał skumulowany wolumen 101,53 miliardów dolarów w poniedziałek. Wykres pokazuje dramatyczny wzrost Uniswap od połowy 2020 roku, kiedy rozpoczęła się pierwsza hossa DeFi.

Rozwój DEX’ów

Według CoinGecko Uniswap przetworzył transakcje o wartości ponad 1,2 miliarda dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin, co plasuje go wśród największych giełd handlu kryptowalutami. Zdecentralizowane giełdy również odnotowały znaczny wzrost wolumenu w ciągu ostatnich miesięcy. Obecnie DEX’y zagrażają dominacji scentralizowanych giełd z powodu szybkiego rozpowszechniania tokenów DeFi. Jednak wzrost aktywności handlowej wiąże się z kosztami, ponieważ oparte na Ethereum w zdecentralizowanych giełdach transakcje on-chain nadal rosną, a razem z nimi opłaty transakcyjne. Transakcje na Uniswap mogą kosztować ponad 100 dolarów w okresach największego przeciążenia.

Uniswap stał się krytycznym elementem sektora DeFi dzięki swojej przewadze pioniera i zdolności do przyjmowania nowych tokenów DeFi. Pod koniec 2020 roku giełda przekazała w formie airdropu 400 tokenów UNI użytkownikom, którzy wcześniej przyczynili się do jej płynności. W momencie zrzutu 400 UNI było warte około 3500 dolarów, obecnie ich łączna wartość wynosi teraz 8400 dolarów. Według DeFi Pulse ponad 40 miliardów dolarów zostało zablokowanych w protokołach DeFi, a na początku roku było to zaledwie 15 miliardów.

zablokowane środki w protokołach DeFi
Źródło: https://defipulse.com/
100 mld uniswap
reklama
reklama