Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 13.10.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 13.10.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 13.10.2021
 • Coinbase uruchomi własną platformę NFT
  Giełda kryptowalut Coinbase, notowana na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych, poinformowała o uruchomieniu Coinbase NFT. Zgodnie z komunikatem prasowym, użytkownicy będą mogli wybijać, kupować i prezentować swoje tokeny NFT na platformie.
 • Stripe chce na nowo wejść w branżę kryptowalut
  Firma Stripe po wycofaniu się z Bitcoina trzy lata temu poszukuje na nowo inżynierów do utworzenia zespołu zajmującego się kryptowalutami, aby „budować przyszłość płatności Web3”.
 • Giełda Binance stworzyła fundusz o wartości 1 mld USD dla BSC
  Giełda Binance uruchomiła fundusz o wartości 1 miliarda dolarów, aby przyspieszyć adopcję kryptowalut oraz technologii blockchain.
 • Na lotnisku w Wenezueli kupisz bilety lotnicze za pomocą Bitcoina
  Międzynarodowy port lotniczy Simón Bolivar, znany również jako Maiquetía, planuje umożliwić klientom zakup biletów lotniczych za pomocą cyfrowych aktywów.
 • Binance zamknie dostęp do handlu dla użytkowników w Chinach kontynentalnych
  Od 31 grudnia 2021 r. giełda kryptowalut Binance usunie chińskiego juana z listy rynków pozagiełdowych (OTC) i zamknie dostęp do handlu OTC dla użytkowników w Chinach kontynentalnych.
 • Turecka giełda kryptowalut Coinzo kończy działalność
  Coinzo, jedna z największych giełd kryptowalutowych w Turcji, kończy działalność w zakresie handlu cyfrowymi aktywami. Jej strona internetowa będzie działać jeszcze przez sześć miesięcy, aby umożliwić użytkownikom wypłatę środków.
 • Twórcy Bored Ape Yacht Club podpisali kontrakt z menedżerem talentów
  Yuga Labs, twórca Bored Ape Yacht Club (jednego z najpopularniejszych projektów NFT) podpisał umowę z Garym Oseary, założycielem Maverick. Firma reprezentuje popularnych artystów, takich jak Britney Spears, Doja Cat, Kim Petras, The Weeknd czy Madonna. Współpraca może przynieść książki, animowane serie, czy też gry na podstawie projektu.
 • MFW ostrzega przed ryzykiem związanym ze stablecoinami
  W swoim raporcie na temat globalnej stabilności finansowej w 2021 roku Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) stwierdza, że kryptowaluty nie stanowią jeszcze systemowego zagrożenia dla międzynarodowego systemu, ale „ryzyko powinno być ściśle monitorowane ze względu na globalne implikacje i nieodpowiednie ramy operacyjne i regulacyjne w większości jurysdykcji”.
 • Rosja nie zakaże kryptowalut
  Wiceminister finansów Federacji Rosyjskiej, Aleksiej Moisejew, powiedział we wtorek, że rząd nie zamierza zakazywać handlu kryptowalutami w sposób w jaki miało to miejsce w Chinach. Jego słowa padły podczas wykładu dla studentów z MGIMO.
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 13.10.2021
reklama
reklama