Giełda Binance stworzyła fundusz o wartości 1 mld USD dla BSC | Wiadomości | CrypS.

Giełda Binance stworzyła fundusz o wartości 1 mld USD dla BSC

Redakcja
binance poradnik

Giełda Binance uruchomiła fundusz o wartości 1 miliarda dolarów, aby przyspieszyć adopcję kryptowalut oraz technologii blockchain.

W zeszłym roku Binance przeznaczył 100 milionów dolarów na wsparcie projektów budowanych na Binance Smart Chain (BSC) za pomocą BSC Accelerator Fund. BSC to platforma giełdy bazująca na Ethereum, służąca do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji.

Od czasu utworzenia funduszu o wartości 100 milionów dolarów, sfinansował on ponad 40 projektów. W ramach hackathonów i programów grantowych wsparcie otrzymało też ponad 200 startupów. Społeczność BSC ma obecnie ponad 1 milion dziennych aktywnych użytkowników w 900 dAppach. CEO platformy Changpeng Zhao skomentował najnowsze posunięcie w następujący sposób:

Rozwój BSC przyciągnął ponad 100 milionów użytkowników z początkowym finansowaniem w wysokości 100 milionów dolarów. Dzięki dodatkowemu wkładowi w wysokości 1 miliarda dolarów, BSC będzie dobrze wyposażony, aby zakłócić tradycyjne finanse i przyspieszyć globalną masową adopcję cyfrowych aktywów. Stanie się też pierwszym w historii ekosystemem blockchain z 1 miliardem użytkowników.

Na co zostaną przeznaczone środki?

1 miliard dolarów zostanie podzielony na cztery inicjatywy: inwestycje, program dla deweloperów, rozwój talentów i zachęty płynnościowe.

Platforma przeznaczy pół miliarda dolarów na inwestycje, podczas gdy pozostałe 500 milionów dolarów zostanie podzielone na pozostałe inicjatywy. 300 mln trafi w ręce deweloperów, a po 100 mln dolarów na zachęty płynnościowe oraz rozwój talentów.

binance poradnikreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.