Rosja nie zakaże kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Rosja nie zakaże kryptowalut

Redaktor: Albert Czajkowski
Osoby prywatne, jak i organizacje muszą zgłaszać do Federalnej Służby Podatkowej otrzymane kryptowaluty

Wiceminister finansów Federacji Rosyjskiej, Aleksiej Moisejew, powiedział we wtorek, że rząd nie zamierza zakazywać handlu kryptowalutami w sposób w jaki miało to miejsce w Chinach. Jego słowa padły podczas wykładu dla studentów z MGIMO.

Zdaniem urzędnika obywatele będą mogli nadal kupować cyfrowe aktywa i korzystać z zagranicznych platform służących do ich przechowywania. Rosja nie zmieni jednak zdania co do zakazu płatności przy wykorzystaniu kryptowalut. Podkreślali to także inny przedstawiciele władz. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w zeszłym miesiącu, że jego kraj nie uzna bitcoina za prawny środek płatniczy.

Na razie mogę powiedzieć, że rozliczenia w kryptowalutach są zabronione. Jednocześnie obywatele mogą je kupować i korzystać z e-portfeli poza Rosją. Wierzę, że na razie wszystko pozostanie bez zmian. Na ten moment nie ma planów, aby cokolwiek zmienić. – powiedział Moisejew.

Wiceminister finansów dodał, że ustawodawcy nadal muszą odpowiednio zdefiniować cyfrowe waluty i technologię blockchain w rosyjskim kodeksie cywilnym. Słowa Aleksieja Moisejewa padły podczas wykładu dla studentów Moskiewskiego Państwowego Instytut Stosunków Międzynarodowych. Wystąpienie przebiegało pod hasłem “Cyfryzacja rynków finansowych”.

Ograniczanie spontanicznych zakupów kryptowalut

Pomimo braku chęci zakazywania kryptowalut i ich giełd, rosyjskie władze regularnie utrudniają życie lokalnym inwestorom i firmom z branży. Ostatnio bank centralny podjął działania mające na celu spowolnienie przelewów kierowanych na platformy wymiany cyfrowych aktywów, żeby “ograniczyć spontaniczne zakupy wśród Rosjan“. Instytucja oraz krajowe banki pracują nad specjalnym systemem, który sprawi, że pieniądze wysyłane do kantorów i na giełdy kryptowalut będą docierały do nich wolniej.

Osoby prywatne, jak i organizacje muszą zgłaszać do Federalnej Służby Podatkowej otrzymane kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.