Stripe chce na nowo wejść w branżę kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Stripe chce na nowo wejść w branżę kryptowalut

Konrad Juszczyk
Stripe chce na nowo wejść w branżę kryptowalut

Firma Stripe po wycofaniu się z Bitcoina trzy lata temu poszukuje na nowo inżynierów do utworzenia zespołu zajmującego się kryptowalutami, aby „budować przyszłość płatności Web3”.

Stripe chce wejść w branżę kryptowalut

Amerykański gigant fintech Stripe chce zatrudnić co najmniej czterech inżynierów, aby umożliwić swoim użytkownikom płatności kryptograficzne. Firma o wartości 100 miliardów dolarów powraca do branży krypto trzy lata po tym, jak wycofała się z oferowania wsparcia dla BTC z powodu powolnego czasu transakcji i rosnących opłat.

Ci inżynierowie zaprojektują i zbudują podstawowe komponenty, których potrzebujemy do obsługi przypadków użycia kryptowalut. – czytamy w ogłoszeniu Stripe.

Mimo że jest to bardzo dobra informacja dla branży kryptograficznej, ze względu na potencjalne zwiększenie adopcji kryptowalut, to możemy obawiać się skromnego nacisku na zatrudnienie inżynierów. Stripe poszukuje tylko czterech pracowników, co przy zatrudnieniu ponad 4000 osób, jest raczej niewielkim zespołem. Ruch w kierunku akceptowania płatności kryptograficznych następuje po tym, jak najwięksi konkurenci, w tym Square, Paypal i Mastercard, weszli do sektora kryptowalut.

Stripe chce na nowo wejść w branżę kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.