Stripe chce na nowo wejść w branżę kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Stripe chce na nowo wejść w branżę kryptowalut

Konrad Juszczyk
Stripe chce na nowo wejść w branżę kryptowalut

Firma Stripe po wycofaniu się z Bitcoina trzy lata temu poszukuje na nowo inżynierów do utworzenia zespołu zajmującego się kryptowalutami, aby „budować przyszłość płatności Web3”.

Stripe chce wejść w branżę kryptowalut

Amerykański gigant fintech Stripe chce zatrudnić co najmniej czterech inżynierów, aby umożliwić swoim użytkownikom płatności kryptograficzne. Firma o wartości 100 miliardów dolarów powraca do branży krypto trzy lata po tym, jak wycofała się z oferowania wsparcia dla BTC z powodu powolnego czasu transakcji i rosnących opłat.

Ci inżynierowie zaprojektują i zbudują podstawowe komponenty, których potrzebujemy do obsługi przypadków użycia kryptowalut. – czytamy w ogłoszeniu Stripe.

Mimo że jest to bardzo dobra informacja dla branży kryptograficznej, ze względu na potencjalne zwiększenie adopcji kryptowalut, to możemy obawiać się skromnego nacisku na zatrudnienie inżynierów. Stripe poszukuje tylko czterech pracowników, co przy zatrudnieniu ponad 4000 osób, jest raczej niewielkim zespołem. Ruch w kierunku akceptowania płatności kryptograficznych następuje po tym, jak najwięksi konkurenci, w tym Square, Paypal i Mastercard, weszli do sektora kryptowalut.

Stripe chce na nowo wejść w branżę kryptowalut
reklama
reklama