Coinbase uruchomi własną platformę NFT | Wiadomości | CrypS.

Coinbase uruchomi własną platformę NFT

Redaktor: Konrad Juszczyk
Coinbase uruchomi własną platformę NFT

Giełda kryptowalut Coinbase, notowana na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych, poinformowała o uruchomieniu Coinbase NFT. Zgodnie z komunikatem prasowym, użytkownicy będą mogli wybijać, kupować i prezentować swoje tokeny NFT na platformie.

Coinbase NFT początkowo będzie obsługiwać standardy ERC-721 i ERC-1155 oparte na Ethereum. Giełda Coinbase potwierdziła również, że w niedalekiej przyszłości zaoferuje obsługę „multi-chain”.

Platforma z przyjaznym interfejsem

Artyści NFT wstrząsnęli tradycyjnym światem sztuki. Branże takie jak moda, gry i muzyka rozpoznają moc NFT, która pozwala odblokować nowe formy kreatywności i własności. Dzięki nam tokeny NFT stają się bardziej dostępne. Tworzymy przyjazne dla użytkownika interfejsy, które sprawiają, że złożoność tokenów jest ukryta za kulisami. Dodajemy funkcje społecznościowe, które otwierają nowe drogi kontaktu między fanami. Zamierzamy również rozwijać społeczność twórców w postępie geometrycznym, co jest wielkim plusem dla artystów i fanów. – powiedział Sanchan Saxena, wiceprezes ds. produktu i ekosystemu w Coinbase.

Coinbase NFT będzie platformą peer-to-peer, której filtry będą oparte na zainteresowaniach użytkownika. Saxena wskazuje, że ludzie są z natury kreatywni i tworzą sztukę, wyrażają własną indywidualność, budują społeczność i szukają znaczenia. – Ale nigdy twórcy nie mieli dostępu do metody, która pozwala posiadać, kontrolować i czerpać korzyści z własnej twórczości, szczególnie w świecie cyfrowym – dodał Saxena.

Tokeny NFT zdobywają popularność

Branża tokenów NFT coraz mocniej zyskuje na popularności. Szczególnie duży wzrost zanotowano w okresie letnim. Według danych zebranych przez Statista, pod koniec sierpnia liczba kupujących i sprzedających wynosiła około 280 tys.

Informacja udostępniona przez Coinbase pojawia się kilka tygodni po tym, jak amerykańska giełda kryptowalutowa ogłosiła, że zaoferuje obsługę telefoniczną oraz wdroży serię działań w celu usprawnienia obsługi klienta. Firma Coinbase ogłosiła we wrześniu, że do końca roku udostępni całodobowe wsparcie telefoniczne dla wszystkich klientów detalicznych ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Japonii i Wielkiej Brytanii.

Coinbase uruchomi własną platformę NFTreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.