Na lotnisku w Wenezueli kupisz bilety lotnicze za pomocą Bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Na lotnisku w Wenezueli kupisz bilety lotnicze za pomocą Bitcoina

Zerelik Maciej
wenezuela lotnisko kryptowaluty

Międzynarodowy port lotniczy Simón Bolivar, znany również jako Maiquetía, planuje umożliwić klientom zakup biletów lotniczych za pomocą cyfrowych aktywów.

Bitcoin może zabrać Cię w powietrze

Lokalne media podały niedawno, że międzynarodowe lotnisko Maiquetía może wkrótce wejść w świat kryptowalut. Dzięki temu klienci będą mogli płacić za bilety i inne usługi w Bitcoinie, Dash i Petro – kryptowalucie emitowanej przez wenezuelski rząd. Freddy Borges – dyrektor lotniska – zauważył, że inicjatywę tą będzie koordynował Sunacrip – krajowy regulator kryptowalut:

W koordynacji z Sunacrip uruchomimy usługę, która pozwoli na dokonywanie krypto płatności na platformie lotniska.

Ostatnimi czasy rosyjscy i europejscy turyści przylatują do niektórych turystycznych miejsc w Wenezueli. Borges stwierdził, że dzięki tej inicjatywie, podróżnicy będą mogli odwiedzić więcej części południowoamerykańskiego kraju, a tym samym wzmocnić jego gospodarkę. Podniosłoby to również międzynarodowe standardy lotniska w Maiquetía:

Tak jak rosyjscy pasażerowie przybyli do Margarity, przyjadą również do La Guaira, poprzez Conviasa. Musimy więc iść do przodu w tych nowych systemach ekonomicznych i technologicznych, do których można uzyskać dostęp.

Międzynarodowy port lotniczy Maiquetía jest największym lotniskiem w Wenezueli. Znajduje się on na północny zachód od Caracas i obsługuje zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe.

Adopcja kryptowalut w Wenezueli

Kraj dyktatury kontra zdecentralizowana natura aktywów cyfrowych. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że te dwie rzeczy zupełnie do siebie nie pasują. Co jednak zaskakujące, w Wenezueli jest inaczej.

Problemy finansowe narodu, takie jak hiperinflacja i ubóstwo, doprowadziły do wzrostu zainteresowania Bitcoinem i generalnie kryptowalutami wśród miejscowej ludności. Nie powinien więc dziwić fakt, że ten latynoamerykański kraj jest jednym z liderów pod względem adopcji cyfrowych aktywów.

W zeszłym roku Burger King Venezuela pozwolił klientom z Caracas na płacenie rachunków za pomocą niektórych monet, takich jak Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Binance Coin, Dash i Tether.

Kilka miesięcy później inna znana sieć fast-foodów- Pizza Hut – również wprowadziła taką możliwość. Oferta była dostępna we wszystkich lokalizacjach Pizza Hut w Caracas, Maracay, Maracaibo i Barquisimeto.

wenezuela lotnisko kryptowaluty
reklama
reklama