Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.10.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.10.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 12.10.2021
 • Binance wprowadzi obsługę klienta w języku polskim
  Już niedługo polscy użytkownicy Binance będą mogli kontaktować się z supportem w ojczystym języku.
 • Kolejne wydarzenia w procesie XRP
  Po odpowiedzi spółki Ripple na wniosek amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dotyczący zobowiązania Ripple do przedstawienia nagrań z wewnętrznych spotkań, termin przeprowadzenia ekspertyzy został ustalony na 12 listopada 2021. Proces między Ripple i SEC przeciąga się dłużej niż ktokolwiek przewidywał.
 • Binance przeznaczy 1 miliard dolarów na rozwój ekosystemu BSC
  Giełda kryptowalut Binance ogłosiła uruchomienie funduszu o wartości 1 miliarda dolarów na rozwój i wsparcie ekosystemu Binance Smart Chain (BSC). Fundusz podzielony jest na cztery kategorie: program rozwoju talentów (100 mln USD), program zachęt do płynności (100 mln USD), program dla programistów (300 mln USD), program inwestycyjny i inkubacyjny (500 mln USD).
 • YouTube zablokował kanał Anthony’ego Pompliano na 2 godziny
  YouTube usunął kanał Anthony’ego 'Pomp’ Pompliano, współzałożyciela Morgan Creek Digital i gospodarza The Pomp Podcast, liczący 251 000 subskrybentów. Dwie godziny później platforma przywróciła go do poprzedniego stanu.
 • IRS oferuje sześciocyfrową nagrodę dla każdego, kto złamie Monero
  Internal Revenue Service (IRS) staje się coraz bardziej kreatywny, jeśli chodzi o próbę uzyskania nadzoru nad kryptowalutami. Zwłaszcza monetami prywatności, takimi jak Monero (XMR).
 • Opozycja chce opóźnić wprowadzenie nowych przepisów podatkowych w Koreii Południowej
  Partia opozycyjna w Korei Południowej zaproponowała roczne przesunięcie terminu wejścia w życie przepisów podatkowych związanych z handlem cyfrowymi aktywami.
 • Bit Digital kupi 10 000 koparek BTC od Bitmain
  Notowana na Nasdaq firma wydobywcza Bit Digital podpisała umowę z Bitmain na zakup 10 000 urządzeń Antminer do wydobywania bitcoinów. Po otrzymaniu i wdrożeniu tej partii sprzętu oczekuje się, że hashrate Bit Digital wzrośnie o 1 EH/s.
 • Senator Teksasu proponuje wykorzystanie gazu ziemnego do wydobywania bitcoinów
  Ted Cruz zwrócił uwagę na potencjalne korzyści z wydobycia BTC za pomocą gazu ziemnego.
 • Szwajcarski think tank chce referendum w sprawie bitcoina
  2B4CH, szwajcarski think tank non-profit wspierający państwo w badaniu kryptowalut takich jak bitcoin i technologii blockchain, uruchamia inicjatywę, która może uczynić bitcoin jednym z aktywów rezerwowych kraju. W piątek stowarzyszenie ogłosiło rozpoczęcie zbierania 100 tys. podpisów popierających referendum w sprawie wprowadzenia bitcoina do szwajcarskiej konstytucji federalnej.
 • MoonPay został wyceniony na 3,4 miliarda dolarów
  Startup kryptowalut MoonPay zamknął pierwszą rundę finansowania venture z szacunkową kwotą 3,4 miliarda dolarów. Runda 400 milionów dolarów była prowadzona przez Tiger Global Management i Coatue Management. Startup zapewnia możliwość korzystania z kart kredytowych do kupowania kryptowalut lub innych aktywów cyfrowych na platformach takich jak OpenSea, Bitcoin.com, Abra, ZenGo, Spot i Trust Wallet. Uruchomiony w 2019 r. MoonPay ma ponad pięć milionów użytkowników i obsługuje ponad 80 zasobów cyfrowych.
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 12.10.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.