YouTube zablokował kanał Anthony'ego Pompliano na 2 godziny | Wiadomości | CrypS.

YouTube zablokował kanał Anthony’ego Pompliano na 2 godziny

Zerelik Maciej
anthony pompaliano youtube

YouTube usunął kanał Anthony’ego 'Pomp’ Pompliano, współzałożyciela Morgan Creek Digital i gospodarza The Pomp Podcast, liczący 251 000 subskrybentów. Dwie godziny później platforma przywróciła go do poprzedniego stanu.

W swoim najnowszym tweecie, Pompliano – byk BTC znany z wywiadów edukujących sceptyków na temat kryptowalut – napisał, że YouTube zablokował jego kanał. Według platformy wideo, jego ostatni wywiad z twórcą modelu stock-to-flow – PlanB, zachęcał do „nielegalnych działań”. Cały kanał Pompliano był niedostępny przez około dwie godziny. Po tym czasie został jednak przywrócony wraz ze wszystkimi filmami na temat BTC i kryptowalut.

Jak twierdzi pomp, nie otrzymał on żadnych „ostrzeżeń”. Trzy ostrzeżenia w ciągu 90 dni mogą spowodować trwałe usunięcie kanału, ale wideo nie zawierało żadnych wątpliwych treści. Jednak wytyczne platformy mówią, że ma ona prawo do usuwania kanałów za „pojedynczy przypadek poważnego nadużycia” lub za konta poświęcone treściom zawierającym mowę nienawiści, nękanie lub podszywanie się.

To nie pierwszy raz YouTube’a

YouTube już wcześniej banował krypto treści na swojej platformie. Algorytmy oznaczały filmy o BTC i innych kryptowalutach jako „szkodliwe treści”. Następnie recenzenci oceniali możliwości podstaw do odwołania. W przypadku Pompa, udało mu się zwrócić uwagę zespołu wsparcia YouTube na Twitterze w ciągu kilku minut – prawdopodobnie dzięki jego 1,1 miliona obserwatorów i zweryfikowanemu kontu. Jednak inni twórcy krypto treści musieli czekać nawet kilka dni na odblokowanie kanałów.

anthony pompaliano youtube
reklama
reklama