YouTube zablokował kanał Anthony'ego Pompliano na 2 godziny | Wiadomości | CrypS.

YouTube zablokował kanał Anthony’ego Pompliano na 2 godziny

Redakcja
anthony pompaliano youtube

YouTube usunął kanał Anthony’ego ‘Pomp’ Pompliano, współzałożyciela Morgan Creek Digital i gospodarza The Pomp Podcast, liczący 251 000 subskrybentów. Dwie godziny później platforma przywróciła go do poprzedniego stanu.

W swoim najnowszym tweecie, Pompliano – byk BTC znany z wywiadów edukujących sceptyków na temat kryptowalut – napisał, że YouTube zablokował jego kanał. Według platformy wideo, jego ostatni wywiad z twórcą modelu stock-to-flow – PlanB, zachęcał do “nielegalnych działań”. Cały kanał Pompliano był niedostępny przez około dwie godziny. Po tym czasie został jednak przywrócony wraz ze wszystkimi filmami na temat BTC i kryptowalut.

Jak twierdzi pomp, nie otrzymał on żadnych “ostrzeżeń”. Trzy ostrzeżenia w ciągu 90 dni mogą spowodować trwałe usunięcie kanału, ale wideo nie zawierało żadnych wątpliwych treści. Jednak wytyczne platformy mówią, że ma ona prawo do usuwania kanałów za “pojedynczy przypadek poważnego nadużycia” lub za konta poświęcone treściom zawierającym mowę nienawiści, nękanie lub podszywanie się.

To nie pierwszy raz YouTube’a

YouTube już wcześniej banował krypto treści na swojej platformie. Algorytmy oznaczały filmy o BTC i innych kryptowalutach jako “szkodliwe treści”. Następnie recenzenci oceniali możliwości podstaw do odwołania. W przypadku Pompa, udało mu się zwrócić uwagę zespołu wsparcia YouTube na Twitterze w ciągu kilku minut – prawdopodobnie dzięki jego 1,1 miliona obserwatorów i zweryfikowanemu kontu. Jednak inni twórcy krypto treści musieli czekać nawet kilka dni na odblokowanie kanałów.

anthony pompaliano youtubereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.