Senator Teksasu proponuje wykorzystanie gazu ziemnego do wydobywania bitcoinów | Wiadomości | CrypS.

Senator Teksasu proponuje wykorzystanie gazu ziemnego do wydobywania bitcoinów

Konrad Juszczyk
Teksas zezwala bankom stanowym na przechowywanie bitcoinów

Ted Cruz zwrócił uwagę na potencjalne korzyści z wydobycia BTC za pomocą gazu ziemnego.

Wykorzystanie gazu ziemnego do wydobycia BTC

Amerykański senator z Teksasu Ted Cruz zaproponował wykorzystanie energii generowanej z produkcji ropy i gazu do wydobycia pierwszej kryptowaluty, jaką jest Bitcoin. Stwierdził to w ramach przemówienia na spotkaniu Texas Blockchain Summit. Szybkość wydobycia BTC szybko się poprawiła po niedawnym spadku spowodowanym zakazem kryptowalut w Chinach. Co więcej, przychody z kopania bitcoinów gwałtownie wzrosły podczas ostatniego ożywienia.

Jesteśmy największym producentem energii wiatrowej w kraju. Jeśli spojrzysz teraz na gaz ziemny, ogromna ilość gazu ziemnego jest spalana w zachodnim Teksasie. Myślę, że jest to ogromna szansa dla nas, ponieważ ta energia jest marnowana. – powiedział Cruz.

Cruz zauważył, że bitcoin ma zdolność „absorbowania gazu, zamiast go spalać”, aby przynosić korzyści i chronić środowisko. Zdaniem senatora takie podejście można rozszerzyć na cały świat. Oświadczenie amerykańskiego senatora pojawiło się niedługo po tym, jak prezydent Salwadoru, Nayib Bukele udostępnił film na Twitterze pokazujący pierwszą kopalnią bitcoinów w Salwadorze, zasilaną energią uzyskaną z wulkanów.

Teksas zezwala bankom stanowym na przechowywanie bitcoinów
reklama
reklama