IRS oferuje sześciocyfrową nagrodę dla każdego, kto złamie Monero | Wiadomości | CrypS.

IRS oferuje sześciocyfrową nagrodę dla każdego, kto złamie Monero

Redakcja
irs 1040 formularz

Internal Revenue Service (IRS) staje się coraz bardziej kreatywny, jeśli chodzi o próbę uzyskania nadzoru nad kryptowalutami. Zwłaszcza monetami prywatności, takimi jak Monero (XMR).

W oświadczeniu z zeszłego miesiąca, IRS ogłosił pilotażowy program oferujący do 625 000 dolarów nagrody dla każdego, kto potrafi wyśledzić transakcje Monero lub innych monet prywatności. Według fiskusa, monety tego typu stały się popularne wśród “nielegalnych aktorów”. Jako przykład agencja podała Sodinokibiego (byłego współpracownika grupy GrandCrab RaaS). Ogłosił on bowiem, że wszystkie przyszłe płatności ransomware, ze względu na obawy związane z prywatnością będą dokonywane w Monero, a nie w Bitcoinie (BTC). W oświadczeniu czytamy:

IRS-CI (Criminal Investigation) poszukuje rozwiązania z jednym lub więcej wykonawcami, aby zapewnić innowacyjne rozwiązania do śledzenia i przypisywania monet prywatności i transakcji off-chain warstwy 2, takich jak narzędzia eksperckie, dane, kod źródłowy, algorytmy i usługi rozwoju oprogramowania. Wszystko po to, aby pomóc agentom cyberprzestępczości w wykonywaniu ich misji, jeśli chodzi o technologie prywatności kryptowalut. Powinny one wspierać jedną z zarysowanych inicjatyw dotyczących Monero lub transakcji protokołu sieciowego warstwy 2, lub innych technologii maskowania kryptowalut.

Cele inicjatywy

IRS nakreślił trzy główne cele dla wspomnianej inicjatywy, które musieliby dostarczyć potencjalni wykonawcy. Pierwszym z nich jest możliwość dostarczenia śledczym możliwości technicznych, które pozwoliłyby “śledzić wejścia i wyjścia transakcji do konkretnego użytkownika i odróżnić je od podmiotów mixins/multisig dla transakcji kryptowalutowych Monero i/lub Lightning Layer 2”. Jednocześnie miałyby one zminimalizować potrzebę korzystania z usług zewnętrznych dostawców. Drugim celem jest dostarczenie śledczym technologii, która pozwoliłaby im “przewidzieć statystyczne prawdopodobieństwo innych danych wejściowych transakcji, danych wyjściowych, metadanych i identyfikatorów publicznych”. Wreszcie, IRS chciałby otrzymać kod źródłowy do technologii, która pozwoliłaby im rozwijać, modyfikować i integrować ją z własnymi systemami wewnętrznymi.

Monero zostało założone w 2014 roku przez w dużej mierze anonimowych deweloperów. Projekt wykorzystuje podpisy pierścieniowe, dowody zerowej wiedzy i “adresy stealth”, aby transakcje były ukryte i niemożliwe do wyśledzenia. Mimo to jego księga jest publiczna.

irs 1040 formularzreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.