Kolejne wydarzenia w procesie XRP | Wiadomości | CrypS.

Kolejne wydarzenia w procesie XRP

Mariusz Przepiórka
Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna

Po odpowiedzi spółki Ripple na wniosek amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dotyczący zobowiązania Ripple do przedstawienia nagrań z wewnętrznych spotkań, termin przeprowadzenia ekspertyzy został ustalony na 12 listopada 2021. Proces między Ripple i SEC przeciąga się dłużej niż ktokolwiek przewidywał.

Adwokat John Deaton, który w procesie reprezentuje posiadaczy XRP, w swym niedawnym podcaście wyjaśnił, co dzieje się za kulisami. Deaton wskazał, że Ripple wkrótce ujawni swoich biegłych i spodziewa się, że jednym z nich będzie David Schwartz. Spekulował również, że Ripple może wprowadzić niezależnego eksperta branżowego w dziedzinie blockchain i decentralizacji.

Posiadacze XRP dołączyli do sprawy

Podczas ostatniej rozprawy posiadacze XRP otrzymali status Amicus Curiae lub „przyjaciela sądu”, przyznany przez sędziego okręgowego USA Analisę Torres. Oznacza to, że posiadacze XRP nie są stroną w sprawie, ale mogą wyrażać swoje opinie w odniesieniu do zagadnień objętych sprawą. Deaton z zadowoleniem przyjął decyzję i wyjaśnił, że sędzia Sarah Netburn przeprowadza przegląd przedłożonych dokumentów.

– Sędzia wyda decyzję, czy dokumenty, które zdaniem SEC są zastrzeżone, są rzeczywiście zastrzeżone, czy też nie. Jeśli są, firma Ripple ich nie dostanie. Sędzia jednak może uznać, że nie są zastrzeżone. – dodał Deaton.

Prawnik wskazuje na niespójności SEC

Ponadto stwierdził, że sąd może również nakazać częściowe ujawnienie dokumentów, jeśli są one istotne, nawet jeśli zostaną uznane za zastrzeżone. Data przeglądu dla „przyjaciół sądu” nie została uwzględniona w harmonogramie, którym podzielił się prawnik James K. Filan, jednak posiedzenie pozwoli ustalić kilka istotnych faktów.

Deaton wyjaśnił, że jeśli wewnętrzna analiza SEC ujawniła, że według ustaleń regulatora XRP był w 2018 roku papierem wartościowym, to można poprosić SEC o wyjaśnienie, dlaczego pozew został złożony dopiero pod koniec 2020 roku. Adwokat spekulował również na temat innego incydentu tuż przed tym, jak Coinbase wprowadził XRP na giełdę na początku 2019 roku. Prawnicy Coinbase poinformowali SEC, że w ich opinii XRP nie jest papierem wartościowym i wprowadzają go do obrotu na giełdzie. SEC wówczas nie stwierdziło, że XRP to papier wartościowy.

Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobnareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.