Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.01.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.01.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia z branży krypto (kryptowaluty, blockchain, CBDC) - Cryps.pl [12.01.21]
  • Organizator piramidy finansowej skazany na 10 lat więzienia

Sąd stanu Kalifornia wymierzył karę 10 lat pozbawienia wolności Steve’owi Chenowi. Skazany był założycielem niesławnej piramidy finansowej Gemcoin, która oszukała dziesiątki tysięcy inwestorów.

  • Nowy rekord PayPal – 242 mln USD w 24h

Gigant płatniczy PayPal odnotował rekordowy wolumen obrotu kryptowalutami na platformie. 11 stycznia użytkownicy przeprowadzili transakcje na wysokość 242 milionów dolarów.

Dane z Google Trends pokazują, że aktualne zainteresowanie frazą Ethereum w wyszukiwarce Google osiągnęło ATH. Co ciekawe jest to wyjątek, a inne kryptowalutowe słowa kluczowe nadal znajdują się daleko od rekordowych poziomów.

  • NYDIG chce pomóc bankom z produktami powiązanymi z BTC

Zarządzający aktywami cyfrowymi NYDIG łączy siły z dostawcą technologii bankowej Moven, aby oferować wtyczki dla banków, które chcą wypuszczać na rynek produkty bitcoin. Moven będzie korzystał z API NYDIG, aby oferować usługi kupna, sprzedaży i przechowywania BTC, ale również umożliwi bardziej wyrafinowane ruchy jak konto rynku pieniężnego, które opłaca odsetki w bitcoinach lub karta kredytowa z nagrodami w BTC.

  • Greyscale znowu przyjmuje inwestorów instytucjonalnych

Największy fundusz kryptowalutowy na świecie ponownie otworzył drzwi dla inwestorów, po ich grudniowym zamknięciu. W chwili pisania tego tekstu fundusze Grayscale: Bitcoin Trust i Digital Large Cap Fund Trust są dostępne dla nowych inwestorów, chociaż Ethereum Trust pozostaje wciąż niedostępny.

  • Bakkt przewiduje wzrost rynku kryptowalut do 3 bilionów dolarów

Rynek kryptowalut może wzrosnąć do 3 bilionów dolarów do 2025 roku. Prognoza ta została podana przez analityków platformy Bakkt w prezentacji dla inwestorów. W ubiegłym tygodniu kapitalizacja rynkowa kryptowalut po raz pierwszy przekroczyła 1 bilion dolarów, ale liczba ta spadła poniżej tego poziomu wraz z korektą Bitcoina. W chwili pisania tego tekstu market cap wynosi 936 miliardów dolarów .

  • Największy na świecie rynek darknet zamknięty – DarkMarket

Największa nielegalna platforma handlowa w darknecie jaką jest DarkMarket, została zamknięta. Niemieckie organy ścigania ogłosiły udaną operację likwidacji platformy.

  • CoinGecko wchodzi we współpracę z Band Protocol

Jak wynika z najnowszych doniesień, CoinGecko zapewni obsługę kryptowalutowych danych dla niedawno uruchomionego projektu Band Standard Dataset. Obecnie projekt zintegrowało już ponad 20 protokołów DeFi.

  • Bit Digital notowany na Nasdaq, jest podejrzewany o łamanie przepisów

Spółka wydobywcza Bit Digital, notowana na giełdzie Nasdaq, jest podejrzewana o łamanie przepisów dotyczących papierów wa rtościowych i może wprowadzać inwestorów w błąd co do swojej działalności. Zostało to zgłoszone przez amerykańską firmę Hagens Berman prawa. J Capital Research opublikował wcześniej raport, w którym twierdził, że Bit Digital prowadzi „fałszywą” firmę kryptowalutową, „mającą na celu kradzież funduszy od inwestorów”.

Podsumowanie Dnia z branży krypto (kryptowaluty, blockchain, CBDC) - Cryps.pl [12.01.21]
reklama
reklama