Największy na świecie rynek darknet zamknięty - DarkMarket | Wiadomości | CrypS.

Największy na świecie rynek darknet zamknięty – DarkMarket

Konrad Juszczyk
Największy rynek w darknecie jakim był DarkMarket został zamknięty

Największa nielegalna platforma handlowa w darknecie jaką jest DarkMarket, została zamknięta. Niemieckie organy ścigania ogłosiły udaną operację likwidacji platformy.

Zamknięcie największej platformy do handlu w darknecie

Centralny Departament Kryminalistyki w niemieckim mieście Oldenburg aresztował rzekomego operatora DarkMarket w pobliżu granicy niemiecko-duńskiej.  Odpowiedzialnym za cały proces był 34-letni obywatel Australii. Oskarżony został postawiony przed sędzią śledczym. Nie podał żadnych informacji w tej sprawie, niemniej jednak nakazano areszt tymczasowy.

Ponadto funkcjonariusze odłączyli DarkMarket od serwerów, przez co platforma jest aktualnie offline. Operacja była prowadzona we współpracy z organami ścigania Australii, Wielkiej Brytanii, Danii, Mołdawii, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy i Szwajcarii, a także amerykańskimi służbami specjalnymi. Na podstawie danych z zajętych serwerów funkcjonariusze organów ścigania chcą uzyskać więcej informacji o organizatorach, sprzedawcach i kupujących na DarkMarket.

Czym był DarkMarket?

Do czasu zamknięcia DarkMarket był prawdopodobnie największym na świecie rynkiem Darknet z prawie pół miliona aktywnych użytkowników i 2400 sprzedawców. Łącznie za pośrednictwem platformy przeprowadzono co najmniej 320,000 transakcji, z ponad 4650 Bitcoinami (BTC) i 12800 Monero (XMR) – dwiema najpopularniejszymi kryptowalutami. Przy obecnym kursie odpowiada to sumie ponad 140 milionów euro. Podobno rynek oferował wszystkie rodzaje narkotyków, a także fałszywe pieniądze, skradzione i fałszywe dane kart kredytowych, anonimowe karty SIM, złośliwe oprogramowanie i wiele więcej.

Największy-nielegalny-rynek-w-darknet-DarkMarket-zamknięty

Władze twierdzą, że dochodzenie, które ujawniło DarkMarket, obejmowało wielomiesięczną międzynarodową operację ścigania. Amerykańskie agencje, takie jak FBI, DEA ds. Ścigania narkotyków i organ podatkowy IRS, brały udział w śledztwie, wraz z policją z Australii, Wielkiej Brytanii, Danii, Szwajcarii, Ukrainy i Mołdawii, a Europol pełnił „rolę koordynującą”.

Największy rynek w darknecie jakim był DarkMarket został zamknięty
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.