Zainteresowanie Ethereum w Google na rekordowym poziomie | Wiadomości | CrypS.

Zainteresowanie Ethereum w Google na rekordowym poziomie

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
zainteresowanie ethereum google

Dane z Google Trends pokazują, że aktualne zainteresowanie frazą Ethereum w wyszukiwarce Google osiągnęło ATH. Co ciekawe jest to wyjątek, a inne kryptowalutowe słowa kluczowe nadal znajdują się daleko od rekordowych poziomów.

wykres google ethereum
Zainteresowanie Ethereum w Google na przestrzeni 5 lat źródło: Google Trends

W trakcie ostatniego rajdu ETH, zainteresowanie drugą największą kryptowalutą wzrosło do niespotykanych wcześniej poziomów. Ostatni raz tak wysokie zainteresowanie Ethereum miało miejsce w dniu 13 stycznia 2018 roku. Była to również dzień, w którym token ETH osiągnął ATH cenowe – 1432,88 USD. Co ciekawe ETH jest wyjątkiem, a większość słów kluczowych pomimo trwającej hossy, nie osiągnęło jeszcze rekordów.

Rosnące zainteresowanie w Google Trends jest oczywiście związane z dużym zainteresowaniem społeczeństwa tym konkretnym tematem. Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku wszystkich kryptowalut – wysokie zainteresowanie cyfrowymi walutami zazwyczaj wskazuje na pozytywny sentyment inwestorów.

Zainteresowanie Etereum w Google osiągnęło nowe ATH, jednak w przypadku frazy “Bitcoin” sytuacja nie wygląda już tak kolorowo. Obecne wyszukiwania fraz związanych ze sztandarową kryptowalutą, pozostają na poziomie zaledwie 65% szczytu z 2017 roku.

W przypadku wzrostu popularności różnych kryptowalutowych fraz może dojść do hossy, ponieważ ciekawi inwestorzy mogą zdecydować się na zakup. Kiedy na rynku dokonywane jest więcej zakupów, cena rośnie. Wzrost ceny z kolei budzi większe zainteresowanie, prowadząc do większej liczby wyszukiwań i potencjalnych zakupów.

Dane dostarczone przez Google Trends pokazują również względne zainteresowanie w zależności od wyszukiwań w różnych regionach. W chwili obecnej krajami najabardziej zainteresowanymi “Ethereum” są: Kosowo, Północna Macedonia, Słowenia, Nigeria i Chiny.

Poniżej przedstawiamy kilka słów kluczowych wraz ze wzrostem zainteresowania, który jest wyrażony jako procent ATH z końca 2017 lub początku 2018 roku:

zainteresowanie ethereum googlereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.