Greyscale znowu przyjmuje inwestorów instytucjonalnych | Wiadomości | CrypS.

Greyscale znowu przyjmuje inwestorów instytucjonalnych

Konrad Juszczyk
grayscale otwiera fundusz

Największy fundusz kryptowalutowy na świecie ponownie otworzył drzwi dla inwestorów, po ich grudniowym zamknięciu.

21 grudnia fundusz wstrzymał współpracę z nowymi inwestorami i zamknął 6 funduszy kryptowalutowych takich jak: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin i Digital Large Cap Fund. Jest to istotne, ponieważ fundusz Grayscale jest jednym z niewielu miejsc, w których inwestorzy instytucjonalni w USA mogą uzyskać ekspozycję na Bitcoin i inne kryptowaluty.

Obecnie gigant wznowił działalność dla prawie wszystkich trustów kryptowalut. W chwili pisania tego tekstu fundusze Grayscale: Bitcoin Trust i Digital Large Cap Fund Trust są dostępne dla nowych inwestorów, chociaż Ethereum Trust pozostaje wciąż niedostępny.

Grayscale na nowo otworzył fundusze inwestycyjne

Inwestowanie w Greyscale Bitcoin Trust wymaga sześciomiesięcznego okresu blokady. Innymi słowy, nowi inwestorzy nie mogą sprzedawać swoich akcji na rynku wtórnym przez pierwsze sześć miesięcy. Wczoraj Bitcoin spadł do 30,000 USD z rekordowego poziomu 41,000 USD. Ale dzisiaj wydaje się, że cena Bitcoina wyrównała się do około 35,000 USD. Może być to częściowo spowodowane decyzją Grayscale otwierającą drzwi instytucjom do kupowania spadku. 

Gigant obecnie zarządza 24,5 miliardami dolarów w kryptowalutach, a jeszcze w listopadzie 2020 roku było to zaledwie 10 miliardów dolarów. Największy fundusz od Greyscale to Bitcoin Trust, który zarządza aktywami o wartości około 20 miliardów dolarów i wciąż rośnie.

grayscale otwiera fundusz
reklama
reklama