Greyscale znowu przyjmuje inwestorów instytucjonalnych | Wiadomości | CrypS.

Greyscale znowu przyjmuje inwestorów instytucjonalnych

Redaktor: Albert Czajkowski
grayscale otwiera fundusz

Największy fundusz kryptowalutowy na świecie ponownie otworzył drzwi dla inwestorów, po ich grudniowym zamknięciu.

21 grudnia fundusz wstrzymał współpracę z nowymi inwestorami i zamknął 6 funduszy kryptowalutowych takich jak: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin i Digital Large Cap Fund. Jest to istotne, ponieważ fundusz Grayscale jest jednym z niewielu miejsc, w których inwestorzy instytucjonalni w USA mogą uzyskać ekspozycję na Bitcoin i inne kryptowaluty.

Obecnie gigant wznowił działalność dla prawie wszystkich trustów kryptowalut. W chwili pisania tego tekstu fundusze Grayscale: Bitcoin Trust i Digital Large Cap Fund Trust są dostępne dla nowych inwestorów, chociaż Ethereum Trust pozostaje wciąż niedostępny.

Grayscale na nowo otworzył fundusze inwestycyjne

Inwestowanie w Greyscale Bitcoin Trust wymaga sześciomiesięcznego okresu blokady. Innymi słowy, nowi inwestorzy nie mogą sprzedawać swoich akcji na rynku wtórnym przez pierwsze sześć miesięcy. Wczoraj Bitcoin spadł do 30,000 USD z rekordowego poziomu 41,000 USD. Ale dzisiaj wydaje się, że cena Bitcoina wyrównała się do około 35,000 USD. Może być to częściowo spowodowane decyzją Grayscale otwierającą drzwi instytucjom do kupowania spadku. 

Gigant obecnie zarządza 24,5 miliardami dolarów w kryptowalutach, a jeszcze w listopadzie 2020 roku było to zaledwie 10 miliardów dolarów. Największy fundusz od Greyscale to Bitcoin Trust, który zarządza aktywami o wartości około 20 miliardów dolarów i wciąż rośnie.

grayscale otwiera funduszreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.