Nowy rekord PayPal - 242 mln USD w 24h | Wiadomości | CrypS.

Nowy rekord PayPal – 242 mln USD w 24h

Konrad Juszczyk
Rekordowy wolumen obrotu kryptowalutami na PayPal - 242 miliony dolarów (USD)

Firma PayPal zaczęła oferować waluty cyfrowe zaledwie w listopadzie ubiegłego roku, a już dzienny wolumen obrotu aktywami cyfrowymi osiąga takie wyniki. Obecna ilość transakcji może być spowodowana korektą BTC i pozostałych altcoinów.

Nowe rekordy obrotu kryptowalutami na PayPal

Gigant płatniczy PayPal odnotował rekordowy wolumen obrotu kryptowalutami na platformie. 11 stycznia użytkownicy przeprowadzili transakcje na wysokość 242 milionów dolarów. Nie jest jednak jasne, czy wolumen wynikał ze wzrostu zakupów w okresie spadku, czy też handlowcy sprzedawali swoje udziały w panice po spadku cen.

Analityk i specjalista od kryptowalut oraz założyciel Nugget’s News, Alex Saunders podkreśla, że wczorajszy rekord obrotu kryptowalutami przez PayPal jest prawie dwukrotnie większy niż poprzedni rekord z 6 stycznia, który wyniósł 129 milionów dolarów. Według niego nowe ATH spowodowali inwestorzy detaliczni.

PayPal głównym graczem w adaptacji krypto

Bezpośrednie zaangażowanie PayPal w waluty cyfrowe pojawiło się w zeszłym roku, gdy platforma umożliwiło kupowanie, sprzedawanie i trzymanie BTC oraz 3 innych popularnych kryptowalut. Ten ruch był promowany w całej branży kryptograficznej i postrzegany jako główny nurt adaptacji kryptowalut.

Ceny Bitcoina pozostały bardzo zwyżkowe od zeszłego miesiąca i osiągnęły szczyt powyżej 41,000 USD. Chociaż wielu postrzega ten rajd jak bańkę, prawie nie ma oznak spowolnienia. Nawet podczas niedawnego spadku liczba portfeli zawierających ponad 1000 bitcoinów tylko wzrosła, czyli wieloryby wciąż zaopatrywali się w nowe BTC. Jednak portfele z mniej niż 0,1 BTC spadły, co oznacza jak Elias Simos powiedział, że wieloryby skupują BTC od małych indywidualnych inwestorów. Więksi gracze pozostają optymistyczni w stosunku do dalszych rajdów Bitcoina i nie wyprzedają się.

Rekordowy wolumen obrotu kryptowalutami na PayPal - 242 miliony dolarów (USD)reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.