Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 09.12.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 09.12.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 09.12.21]
 • Kickstarter wchodzi w sektor krypto, aby konkurować z DAO
  Platforma crowdfundingowa Kickstarter tworzy nową organizację, której zadaniem będzie zbudowanie wersji platformy opartej na blockchainie.
 • Inwestorzy przechodzą powoli z akcji na kryptowaluty
  Liczba respondentów, którzy powiedzieli, że chętniej zainwestują swoje pieniądze w kryptowaluty niż w tradycyjne akcje, wzrosła o 140% w ciągu zaledwie pięciu miesięcy.
 • Visa uruchamia usługi konsultacyjne w zakresie kryptowalut
  Wygląda na to, że Visa chce wejść jeszcze głębiej w świat cyfrowych aktywów. Firma ujawniła bowiem nowe ramię konsultingowe ds. kryptowalut.
 • Przesłuchanie prezesów krypto w Kongresie – kluczowe punkty
  Dyrektorzy sześciu firm z branży krypto wzięli udział w przesłuchaniu na Kapitolu, odpowiadając na pytania polityków. Spotkanie miało edukacyjny charakter, a prawodawcy wydawali się być zainteresowani zrozumieniem tematu.
 • ECCB wdrożył system DCash w dwóch kolejnych krajach
  ECCB odpowiadający za emisję pieniądza oraz politykę pieniężną rozszerzył swój zasięg na kolejne kraje. Po wdrożeniu systemu DCash we Wspólnocie Dominiki i w brytyjskim terytorium zamorskim Montserrat, cyfrowa wersja dolara EC została wprowadzona w siedmiu na osiem krajów członkowskich ECCU.
 • Three Arrows Capital kupuje 156 400 ETH
  Three Arrows Capital (3AC) kupił ETH za 676 milionów dolarów. 
 • Zasoby finansowe Animoca Brands zwiększyły się pięciokrotnie
  Firma gamingowa Animoca Brands działająca w sektorze metaverse i blockchain ujawniła, że jej zasoby finansowe zwiększyły swoją wartość ponad pięciokrotnie w ciągu zaledwie dwóch miesięcy. Inne dochody, które obejmują zyski z ponad 100 inwestycji i aktywów cyfrowych spółki, osiągnęły poziom 529,6 mln USD w okresie od stycznia do września 2021 roku.
 • Foundry uruchamia rynek dla bitcoinowych koparek
  Wydobycie Bitcoina przeszło w ostatnim roku ogromną transformację. Restrykcje w Chinach skłoniły większość branży do przeniesienia się do Ameryki Północnej. To jeden z powodów, dla których Foundry, szybko rozwijająca się amerykańska firma wydobywcza, uruchamia nowy rynek. Pozwoli on na handel używanymi koparkami Bitcoina.
 • Islandia dodaje mining BTC do listy branż borykających się z ograniczeniami energii
  Islandia cierpi na niedobór energii elektrycznej, co skłoniło kraj do ograniczenia dostaw dla niektórych branż. Według Bloomberga jedną z nich jest mining Bitcoina.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 09.12.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.